Twitter, Android Uygulaması Cover’ı Satın Aldı

İnternet sektörünün dev isimlerinden Google ve Facebook gibi devlerin ardından sosyal ağın mavi kuşu olarak tabir ettiğimiz mikroblog sitesi Twitter, Android uygulaması Cover’ı satın aldı. Android işletim sistemi yüklü akıllı telefonların kilit ekranında yer alan Cover, burada sık kullanılan uygulamaları belirleyip sonraki süreçte kilit ekranına o uygulamaları yerleştirerek hızlı erişilmesi sağlıyor.

Android Kilit Ekran Uygulamasi Cover

Android Kilit Ekran Uygulaması Cover

Cover kurucuları Gordon Luk, Todd Jackson ve Edward Ho tarafından duyurulan satın almada satış fiyatı hakkın henüz resmi bir açıklama paylaşılmadı. 2013 yılının Ekim ayında Google Play üzerinde yer alan uygulamanın bugüne kadar yüzbinlerce kullanıcı tarafından indirildiği ve bir süre daha Google Play üzerindeki yerini koruyacağı söyleniyor.

Cover, Twitter bünyesinde yeni projeleri gün yüzüne çıkaracakları için son derece heyecanlı olduklarını belirtti. Gerçekleşen satış işlemlerinin ardından Cover, Twitter bünyesinde mikroblog sitesi için benzer bir uygulama mı geliştireceği merak edile dururken, diğer bir söylentilere göre ise Twitter’ın Cover ekibini güçlendirmek için kullanacağı söyleniyor.

Şüphesiz Twitter ile Cover arasında yaşanan bu sıcak temas, Google Play kullanıcılarını son derece üzeceğe benziyor. Çünkü Google Play büyük bir uygulama geliştiricisini platformundan kaybetmiş olacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status