Twitter Music Uygulaması Kapanıyor

Popüler mikroblog sitesi Twitter, geliştirdiği müzik uygulamasını hafta sonu App Store üzerinden kaldırma kararı aldı. iTunes App Store üzerinden kaldırılan Twitter Music uygulaması kapanıyor.

Nisan 2013 yılından duyurulan Twitter Music, kullanıcıların sosyal platform üzerinden takip ettikleri kişilerin tarzlarına göre müziklere ulaşmasını sağlıyordu. iTunes App Store üzerinde yoğun bir ilgi görmesine rağmen Twitter Music uygulamasını neden kaldırıldığı hakkında henüz bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Twitter Music Liste

Twitter Music Liste

Twitter, #music servisini 2013 yılının son çeyreğinde karar aldığı söyleniyor. O zaman alınan kararı 21 Mart tarihinde App Store üzerinden kaldırarak uygulamış oldu. Mevcut kullanıcılar için 18 Nisan tarihine kadar aktif olacak olan Twitter Music uygulaması o tarihten itibaren temelli olarak kapatılacak.

Twitter Music uygulamasının kaldırılma sebebi olarak ise çıktığı ilk günde popüler olmasına rağmen, ilerleyen günlerde alt sıralara gerilemesine neden olduğu söyleniyor. Twitter, #music servisini kapatmasından sonra yeni müzik servisleri üzerinde çalışmaya devam edeceğini yaptığı blog açıklamasında belirtmekten kaçınmıyor.

Türkiye, iTunes App Store üzerinde aktif olmayan Twitter Music uygulaması kaldırılmasıyla da Türk kullanıcıları üzerinde herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtmek isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status