Twitter Sustur ile Rahatsız Edenleri Susturmak

Twitter kullanıcılarına müjde artık istediğiniz hesabı susturabilecek siniz. Aktif bir şekilde Twitter hesabına sahipseniz ve gün içerisinde aynı kişiden birden fazla tweet almak canınızı sıkıyorsa Twitter Sustur ile bu hesaplardan kurtulabilirsiniz.

Twitter, web sitesi ile birlikte iOS ve Android uygulamaları içinde yayınladığı sustur özelliği ile artık rahatsız edici tweet almaktan kurtarıyor. Twitter Sustur ile rahatsız edenleri susturmak için yapmanız gereken tek şey yazımızı dikkatlice okumak.

Twitter Yeni Tasarim

Twitter

Twitter Sustur hakkında bilmeniz gereken şeyler;

Twitter yeni duyurduğu sustur özelliği ile kullanıcının attığı tweetten kurtulmak için sadece gizlenmesine rol açan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde takipçiyi silmekten ziyade sustur özelliğini kullanarak, bu takipçiden gelen tweetleri gizlemiş olursunuz.

Twitter Sustur Özelliği Hakkında Yaptığı Bilgilendirme

Bir Twitter kullanıcısını web’de sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

Bir Tweette, Tweetin alt kısmında bulunan Diğer seçeneğine tıklayın. Sessize Al seçeneğine tıklayın.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kişinin profil sayfasına gidin. Bu kişinin profil sayfasında dişli simgesine tıklayın. Açılan işlemler menüsü görüntülenir. Listelenen seçeneklerden Sessize Al’ı seçin.

Bir kullanıcıyı web’de sessize aldığınızda bir onay çubuğu görürsünüz. Yanlışlıkla yaptıysanız, kullanıcıyı sessize alma işlemini iptal etmek için Geri al’a tıklayabilirsiniz.

Bir Twitter kullanıcısını iOS’ta sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının bir Tweetine dokunun.••• simgesine dokunun. Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasını ziyaret edin. Dişli simgesine dokunun. Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Bir Twitter kullanıcısını Android için Twitter’da sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

⋮ icon simgesine dokunun. Sessize Al @kullanıcı adı seçeneğine dokunun ve onaylayın.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasını ziyaret edin. Dişli simgesine. Dokunun. Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Bir kullanıcıyı sessize aldığımı nasıl öğreneceğim?

Sessize aldığınız bir kullanıcının profilini ziyaret ettiğinizde kırmızı sessize alındı simgesini görürsünüz.

Sessize aldığınız bir Twitter kullanıcısının sesini açmak için:

Sessize alınan kullanıcının profilini Twitter’da ziyaret edin. Sesini açmak için Kırmızı sessize alındı simgesine tıklayın.

Hesapları takibi bırakma, engelleme ve spam olarak bildirme:

Kullanıcıları sessize almanın yanı sıra kullanıcıları takibi bırakabilir, kullanıcıları engelleyebilir veya hesapları spam olarak bildirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status