Twitter Üzerinde GIF Animasyonları Paylaşılabilecek

Sosyal medya platformunun üst sıralarından yer alan mikroblog sitesi Twitter üzerinde GIF animasyonları paylaşılabilecek. Küresel alanda oldukça popüler olan soysam ağ sakini son dönemde tasarımdan tutun yazı tipine kadar değişikliğe gitmişti. Kullanıcılar bu değişikleri birer birer alışa dururken, Twitter yine çok ses getirecek bir yeniliğe imza attı.

Twitter’ın internet sitesinde, iOS ve Android uygulamalarının da dahil olduğu, zaman akışı içerisinde paylaşılan GIF animasyonlar tek bir tıklamayla kullanıcılar tarafından izlenecek. Paylaşılan GIF’lerin otomatik olarak oynatılmama sebebi de gün yüzüne çıktı. Zaman akışı içerisinde paylaşılan GIF’lerin kopyalanmaması için böyle bir adım uyguladıklarını yetkililer belirtiyor.

Mviter.com - Twitter giris

Twitter

Sosyal platform üzerinde bu tarz özelliklerin yer alması şüphesiz kullanıcılar için bir seçenek. Daha önceden beklenen bu özellik ne kadar geç kalınmış olsa da bugünden sonra paylaşımların izlenmesine kolaylık sağlayacağını ifade edebiliriz.

Twitter’ın kullanıcılarına sunduğu GIF animasyon özelliği Facebook kullanıcıları tarafından da bekleniyor olduğu şüphesiz doğru. Bu iki platform yanı sıra Google’ın sosyal paylaşım platformu Google+ ise GIF animasyon özelliğini uzun zamandır kullanıcılarını sunuyor.

Twitter GIF Animasyon Özelliği

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status