Twitter Veri Analiz Şirketi Gnip’i Satın Aldı

Sosyal medyanın mavi kuşu Twitter veri analiz şirketi Gnip’i satın aldı. Uzun zamandır birlikte çalıştığı veri şirketi Gnip’i satın aldığını açıklayan Twitter, bundan sonraki süreçte daha iyi veriler elde edeceklerini belirtti.

Twitter üzerinde büyük bir önem taşıyan veri analiz şirketi Gnip artık mavi kuşun kanatları altında işlemlerine devam edecek. Ayrıca Tumblr gibi birçok sosyal medya sitelerinin yanı sıra WordPress gibi açık kaynak sitelerinde veri analizini yapmakta. Gnip CEO’su Chris Moody, bundan sonraki faaliyetlerini Twitter bünyesinde devam etmelerine rağmen mevcut müşterilerinin veri teminine devam edeceklerini belirtti.

Gnip Twitter

Gnip Twitter

Bunun yanı sıra Gnip CEO’su Chris Moody, satın alma işleminin kendileri için daha iyi bir çözümler sunacağını bundan sonraki süreçte daha etkili ürün deneyimi yaşabilecekleri için Twitter bünyesine katılmalarından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Şu ana kadar 2.3 milyar Tweet’i analiz eden Gnip, Twitter tarafından ne kadar satın alındığı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status