Twitter Web Sitesinin Tasarımını Değiştirdi

Sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter web sitesinin tasarımını değiştirdi. Uzun zamandır alıştığımız tasarımın yerine kişiselleştirilebilir tasarıma geçen Twitter, yeni tasarımıyla birlikte web üzerinden kullanmak daha zevkli hale geleceğe benziyor.

Yapılan tasarım değişikliğini kullanıcılarına yeni tasarımdan alınan ekran görüntüsüyle paylaşan yetkililer yeni tasarımın yeni deneyimler katacağını belirtiyor. Yeni tasarımla birlikte alışmış olduğumuz bazı kısımlar yer değişikliğinden ziyade renk değişikliğinede uğradı.

Twitter Yeni Tasarim

Twitter Yeni Tasarım

Öncellikle üst kısımda yer alan navigasyon çubuğunun arka plan rengi beyaz renk olarak atanmış. Bunun ardından kapak fotoğrafı sol tweet akışının üstüne taşınmış. Kapak fotoğrafının altında ise kullanıcın attığı tweet ve takipçi sayısı yer alıyor.

Yeni tasarımla birlikte birçok renk seçeneği kullanıcının zevkine bırakıldığını görüyoruz. Bunlardan bir tanesi kullanıcılar bağlantı renklerini düzenleyebiliyor. Şuan itibariyle yeni tasarımın aktif olduğunu belirtelim yeni tasarım kullanım ve göze hoş gelmesinden başka bir yeni özellik getirmediğini belirtelim.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status