Twitter’a DNS ve VPN Olmadan Giriş Yapmak

Türk mahkemelerinin kararlarına uymayarak hukuka aykırı içerikleri çıkarmadığı gerekçesiyle tedbir amaçlı kapatma kararı uygulanan Twitter’a DNS ve VPN olmadan giriş yapmak.

Tedbir amaçlı kapatma kararı uygulanan Twitter, teknoloji bloglarının yanı sıra tüm dünya medyasında büyük bir yankı buldu. İlk olarak normal erişime kapatılan Twitter, daha sonraki süreçte IP bazlı engellendi. IP bazlı engellemenin ardından Twitter’a artık DNS adresi değiştirilse bile erişmek mümkün değil.

Mviter.com - Twitter giris

Mviter.com – Twitter giris

IP bazlı engellenmeden kurtulmak için sadece VPN programları ve uygulamaların işe yaradığını düşünürsek Twitter’a başka bir giriş yöntemi yoktu. Bugün yurtdışında bir arkadaşımız tarafından e-posta hesabımıza bir mail düştü. Gelen e-posta içeriği ise Twitter’a DNS ve VPN olmadan kolayca giriş yapılabilecek bir web adresi yer alıyordu.

Mviter.com alan adıyla açılan web sayfası üzerinden Twitter hesabınıza DNS ve VPN kullanmadan erişmek mümkün. Whois bilgilerine baktığımız zaman Mviter.com’un Fransa lokasyonlu ve SSL sertifikasıyla korunduğunu görüyoruz.

Twitter’a DNS ve VPN ihtiyaç duymadan girebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status