Twitter’a Fotoğraf Etiketleme Sistemi Geldi

Twitter web üzerindeki yaptığı değişikliklerin ardından mobil uygulamalarına da yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Twitter üzerine iOS ve Android mobil uygulamalarından fotoğraf yükleyen kullanıcılar bundan sonra yükledikleri fotoğrafa 10 kişiye kadar kişi etiketleme yapabilecek.

Twitter’a Fotoğraf Etiketleme Sistemi Geldi

Twitter üzerinden yapılacak olan etiketleme sistemi aynı Facebook üzerindeki etiketleme sistemi gibi çalışarak,  fotoğrafa etiketlenen kullanıcı etiketlendiğinde bir uyarı bildirimiyle karşılaşacak. Ayrıca eklenen fotoğrafların üzerine fare imleci getirildiğinde, fotoğraf üzerinde kimlerin etiketlendiği ortaya çıkacak. Fotoğraf etiketleme özelliği bununla sınırlı kalmayarak, kullanıcılar birden fazla bir tweet üzerine dört tane fotoğraf ekleyip paylaşabilecek.

Twitter Fotograf Etiketleme Sistemi

Twitter Fotoğraf Etiketleme Sistemi

Twitter’a gelen fotoğraf etiketleme sistemi ilk olarak iOS ve Android mobil uygulamaları üzerinden kullanıma sunulacak. Mobil uygulamaların ardından sonra fotoğraf etiketleme özelliği Twitter.com üzerinden de kullanıma sunacağını web blogu üzerinden duyurdu.

Twitter’ın birçok özelliğini kullanan Facebook, kendi etiketleme sistemine benzer bir özelliği Twitter’ın kullanması durumunda bakalım nasıl bir tepki verecek?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status