Twitter’a IP Bazlı Engelleme Geldi

Mahkeme kararıyla erişime kapatılmasından sonra yoğun bir internet trafiğini üzerine çeken popüler sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter’a IP bazlı engelleme geldi. Artık DNS değiştirseniz bile Twitter’a giriş yapamayacaksınız. Akşam saatlerinde gelen IP bazlı engellemeyle birlikte artık Twitter’a DNS ile girişler askıya alınmış oldu.

Twitter IP Ban

Twitter IP Ban

Normalde DNS değiştirildiğinde erişilebilen siteye, internet servis sağlayıcıları tarafından IP bazlı engelleme devreye sokuldu. Sabah saatlerinde Google’ın 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 DNS adreslerinin bloke olmasıyla başlayan sürece son çare  olarak, internet servis sağlayıcılarının araya girmesiyle Twitter’a uygulanan yasak yerine getirilmiş oldu.

Sahte VPN Programlarına Dikkat!

Twitter’a uygulanan IP bazlı engellemeyi aşmak DNS adreslerini değiştirecek kadar kolay olmasa da, yasaktan sıyrılmanın yine bir yöntemi olduğunu sizlere belirtebiliriz. Fakat Twitter kullanıcılarına tekrar tekrar uyarıda bulunmak istiyoruz. BTK tarafından uygulanan kapatma kararı birçok bilgisayar korsanlarının işine gelmiş durumda. Twitter’a giriş yapabilmek için bugünden itibaren bir VPN programı şart. Ama bazı uyanık bilgisayar korsanları Twitter’ın erişime kapatılmasını fırsat bilerek sahte VPN programlarını piyasaya sürüyor. Bu programlar bilgisayarınıza eriştiğinde son derece zararlı yazılımlar bırakıyor. Sizden habersiz bilgisayarınıza giren zararlı yazılımlar üzerinden sıkıntı yaşamamak için indireceğiniz VPN programlarını ve uygulamalarına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Piyasada popüler olan Hotspot Shield VPN, Onavo, TOR veya Chrome’a eklenti olarak kurulan Zenmate’i internet üzerinde güvenli bir adres üzerinden elde edip kullanabilirsiniz. Güvenliğinden şüphe duyduğunuz sitelerden sakın indirme işleme yapmayın! Aksi takdirde Twitter hesabınızın yanı sıra birçok hesabınızdan mahrum kalırsınız…

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status