Vaio Bilgisayarlar Geri Geliyor

Tablet PC‘lerin bilgisayar satışlarını etkilediği şu dönemlerde Sony’nin elden çıkardığı Vaio bilgisayarlar geri geliyor. Sony, Şubat ayı içerisinde radikal bir karar alarak şirket bünyesinde yer alan Vaio bilgisayar kısmını yatırım fonu şirketi Japan Industrial Partners’a satmasının ardından VAIO Corporation marka altında yeniden inşa edildi.

Bugün gerçekleşen satış işlemleri ile birlikte Sony firmasından bağımsız olarak Japan Industrial Partners bünyesinde kurulan VAIO Corporation etiketi altında, Vaio marka bilgisayar üretilmesine devam edilecek. Sony’nin elinden çıkardığı PC bölümü bugün gerçekleşen şirketleşmenin ardından VAIO Corporation etiketi altında ilk ürünleri VAIO Fit ve VAIO Pro bilgisayarlarını Japonya’da satışa çıkardı.

VAIO Fit ve VAIO Pro

VAIO Fit ve VAIO Pro

Resmi olarak bugün kurulan VAIO Corporation’da 240 çalışan ve Sony’nin yüzde beş hissesi bulunuyor. Vaio markasını tekrar şekillendirmek için çaba sarf etmeye başlayacak olan VAIO Corporation bakalım mobil cihazların bilgisayar satışlarına balta vurduğu şu zamanda nasıl bir başarı sağlayacak?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status