Vestel’de Akıllı Telefon Pazarında Yerini Aldı

Türkiye elektronik eşya sektörünün önde gelen firmalarından Vestel’de akıllı telefon pazarında yerini aldı. Berlin’de düzenlenen yılın ve Avrupa’nın en büyük elektronik fuarı IFA 2013 çerçevesinde düzenlenen etkinliğe katılan Vestel, 4.3, 4.7 ve 5 inç ekranlı üç farklı akıllı telefonun prototipini tanıttı. 2014’ün ilk ayında satışa sürülecek olan akıllı telefon Türkiye’nin ilk yerli üretim akıllı telefon olma özelliğini elinde bulunduruyor.

Vestel Phone

Vestel Phone

5 inç ekranıyla oldukça iddialı gözüken Vestel Phone telefon Full HD 1280×800 çözünürlüğe, 1.2GHz’de çalışan 4 çekirdekli Qualcomm işlemci, 2 GB RAM, 12 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera, 16GB dahili hafıza, Bluetooth 4.0 ve Android 4.2 işletim sistemine sahip olacak.

Diğer 4.3 ve 4.7-inç ekrana sahip telefonların ise orta dereceli bütçeye sahip olacağı ve şuan için teknik özelliklerinin resmiyet kazanmadığını belirtelim.

Ayrıca Vestel akıllı telefonun yazılım uygulamaları konusunda işlemlerinin devam ettiğini belirten Vestel İçra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

Vestel adlı grup şirketimiz yerel uygulamalar üzerinde çalışıyor. Bir yerli uygulama ekosistemi oluşturarak Vstore adlı uygulama mağazasında bunları kullanıma açmayı hedefliyoruz.

Editörden;

Vestel’in akıllı telefon pazarında etkili olup olamayacağını ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz. Ama unutmamak gerekir Samsung ve LG firmalarında beyaz eşya üretimi ile başladığını belirtmek lazım. Vestel’in bu süreçte Android işletim sistemini kullanması akıllı bir seçim olduğunun da altını çizmek gerekir.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status