Viber, Japon E-Ticaret Devi Rakuten Tarafından Satın Alındı

Akıllı telefon ve masaüstü bilgisayar üzerinden sesli veya görüntülü görüşme olanağı sağlayan Viber 900 milyon dolara satıldı. 3G ya da Wi-Fi ağları üzerinden anında mesajlaşma ve sesli görüşme imkanı sunan Viber, Japon e-ticaret devi Rakuten tarafından satın alındı.

Uzun süredir pazarlıkların yapıldığı Viber uygulaması artık e-ticaret devinin oldu. Global pazarda 300 milyonu aşkın kullanıcı kitlesine sahip olan mobil ses ve mesajlaşma uygulaması Viber, Skype’ın en büyük rakibi olarak biliniyor.

viber-uygulama

Viber

Wall Street Journal üzerinde yayınlanan habere göre Japon e-ticaret devi Rakuten, Viber üzerinden iş alanını dünya çapına yaymayı hedeflediğini belirtiyor. Japonyalı şirketin 2012 yılı içerisinde de popüler resim imleme sitelerinden Pinterest’e 100 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmişti. Bununla sınırlı kalmayan şirket e-kitap okuyucusu Kobo’yu da kendi çatısı altına aldı.

VoIP görüntülü görüşme imkanı sağlayan ilk uygulamalardan bir tanesi olan Viber artık e-ticaret devi Rakuten tarafından satıl alındı. Bu satın almanın ardından Japon e-ticaret devi dijital stratejisini üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status