Vine 40 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı

Twitter’ın kendi bünyesinde barındırdığı mini video paylaşım uygulaması Vine 40 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Piyasadaki güçlü rakibine karşı video paylaşım alanında hızlıca yayılan Vine, Haziran ayı başlarında 13 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. İlk olarak iOS platformuna çıkan sosyal medya uygulaması, Android uygulamasının çıkmasıyla kullanımı yükseldiği anlaşılıyor.

Vine 40 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Vine 40 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Bugün atılan tweet ile kullanıcı seviyesini açıklayan Vine, 40 milyon kullanıcıdan kaçının aktif kullanıcı olduğunu açıklamazken, 40 milyona ulaşan kullanıcı sayısının artışına neden olan en büyük etkenin Andorid sistemler olduğu belli oluyor.

Instagram’a gelen Vine benzeri video paylaşım özelliği ile Vine arasındaki paylaşım oranını yükselten Instagram, Vine’da paylaşılan videolardan 6 kat daha fazla video paylaşımı yapıyor. Bu analizlere bakılınca Vine’ın 40 milyon kullanıcıya ulaşması mücadelenin bitmediğini gösteriyor. İki büyük sosyal paylaşım platformunun Facebook ve Twitter mobil video paylaşım platformları Instagram ve Vine arasındaki rekabetin ilerleyen günlerde ki gelişmelerini tekrar sizlerle paylaşacağız.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status