Vine 40 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Twitter’ın Ocak 2013 yılında kullanıcılarına sunduğu fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulaması Vine 40 milyon kullanıcıya ulaştı. Son zamanlarda da uygulamaya kattığı mesajlaşma özelliği ile fenomen haline gelen uygulama son yapılan istatistiklere göre kullanıcı sayısını arttırmış durumda. Vine üzerindeki kullanıcı trafiğini oluşturanların yarısından fazlası bayanlardan oluşuyor. Vine üzerindeki kullanıcı kitlesinin yaş gurubu ise 18 yaş ile 20 yaş arasında değişiyor.

vine-birinci-yili

Vine

Mashable ve Statista tarafından paylaşılan infografikte kullanıcı sayısını 40 milyon üzerine çıkaran Vine üzerindeki diğer istatistikler ise şunlar, her Vine kullanıcısı sadece 6,5 saniyelik video hazırlamış olduğunda tüm kolajı izlemek 8 yıl sürdüğü görülüyor. Vine üzerindeki kısa video yükleme dağılımı ise hafta sonları daha yoğun geçtiğini gösteriyor. İnfografikte diğer bir ayrıntı ise markaların karnesi, markaların gönderdikleri videolar kişisel videolardan yüzde 400 daha fazla paylaşım aldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Vine 40 Milyon

Vine 40 Milyon

Kullanıcının yüzde 57’si bayanlardan oluşan kısa video paylaşım platformundaki önemli bir ayrıntı ise, 2016 yılında tüm internet trafiğinin yüzde 55 bölümü videolardan oluşacak olması en büyük ayrıntı olduğunu görüyoruz. Bu ayrıntıya göre markalar ve bireysel kullanıcılar için Vine iyi bir araç olacağını düşünüyoruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status