Virus Shield Tehlike Saçıyor

Android platformunda yer alan antivirüs uygulamaları listesinde birinci sırada yer alan sahte antivirüs uygulaması Virus Shield tehlike saçıyor. Google Play üzerinde yayınlandığı günden bugüne kadar yoğun bir ilgiyle karşılaşan uygulama son zamanlarda artan tepkiler üzerine incelemeye alındı.

Virus Shield ismindeki Android uygulaması, Google Play editörleri tarafından incelemeyi alınmasıyla birlikte uygulama hakkında ortaya atılan virüslere karşı koruyucu ve batarya ömrünü koruduğu hakkındaki söylentilerin asılsız çıktığını ve uygulamanın sahte olduğunu öne sürdü.

Virus Shield Sahte

Virus Shield Sahte

Bu incelemenin ardından Google Play üzerinde en popüler antivirüs uygulamaları bölümünde 3.99 dolarlık fiyat etiketine sahip olan Virus Shield, bugüne kadar 10 bin kez indirildiği ortaya çıktı. Uygulamanın resmi bir web sitesinin dahi yer alamadığını gören Google Play editörleri Virus Shield uygulamasını kısa bir süre içerisinde mağazadan kaldırdıklarını belirtti.

Uygulamanın ne tür zararlara yol açtığı ise Google uzmanları tarafından belirtilmediğini, sadece gelen şikayetler üzerine yapılan incelemeler doğrultusunda uygulamanın tehlikeli ve sahte olduğu ortaya çıkmış oldu. Bizlerde buradan Android kullanıcılarına tekrar hatırlatmak isteriz, eğer Virus Shield uygulamasına sahipseniz hemen cihazınızdan kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status