13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Wordpress Dünya

VPS HOSTING – İhtiyaçlarınıza En İyi Uyan En Çok Tercih Edilen Barındırma Hizmeti

Web barındırma, bireylerin ve kuruluşların web sitelerini World Wide Web veya internet üzerinden erişilebilir hale getirmelerini sağlayan internet sunucularını çalıştırma hizmetidir. Web sunucuları veya web barındırma şirketleri, müşteriler tarafından kullanılmak üzere sahip olunan veya kiralanan bir sunucuda yer sağlar. Temel olarak ücretli ve ücretsiz barındırma hizmetleri gibi iki tür web barındırma vardır, Bu, daha sonra paylaşılan, bayi, VPS, özel, yönetilen, ortak yerleşim, bulut ve kümelenmiş barındırma hizmetlerine ayrılabilir.

VPS, Sanal Özel Sunucu anlamına gelir. Sanal Özel Sunucu veya Sanal Özel Sunucu (VDS) barındırma, son zamanlarda popülerlik kazanan web barındırma biçimlerinden biridir. VPS barındırmada, veri merkezindeki fiziksel sunucu, birden çok sanal sunucuya veya kaynakların doğrudan temel alınan donanımı yansıtmayacak şekilde tahsis edilebileceği alanlara bölünür veya bölünür.

Veriler, bir sanal makine (VM) biçiminde bir sanal sunucuda depolanır ve bu VM, bulduğunuz sunucu gibi çalışır. Tek bir sunucu üzerinde birden fazla VM’ye sahip olabilir veya yalnızca sizin uygun erişim iznine sahip olduğunuz aynı sunucuyu paylaşmalarına rağmen, sunucunuzu diğer şirketlerden gelen verilerle birbirleriyle etkileşime girmeden paylaşabilirsiniz. VPS barındırma ile, kaynak kullanımını izlemek ve varsa performansta darboğazları önlemek için VM’lerin üzerinde ‘hipervizör’ olarak bilinen bir yönetim katmanı bulunur. Bir sanal özel sunucunun kendi işletim sistemi, disk alanı ve bant genişliği vardır.

VPS barındırma, paylaşılan barındırma ve özel barındırmanın bir karışımıdır. Kök sunucuya tam erişim ile size uygun maliyetli, esnek ve güvenilir bir seçenek sunar. Ana avantajı, adanmış bir sunucunun tüm özelliklerini ve kaynaklarını elde etmenin adanmış barındırmadan daha ucuz, ancak çok daha düşük bir maliyetle olmasıdır. Sanal sunucuya konulan hesap sahibi sadece sanal ortamı görür ve sunucuyu yeniden başlatabilir veya kendi özel sunucusu gibi kullanabilir.

Daha fazla esneklik ve güvenilirlik için paylaşılan bir web barındırmadan bir VPS barındırmaya veya bir VDS çözümüne geçiş yapmayı düşünebilirsiniz. Bununla, paylaşımlı hosting hizmetinde olduğu gibi aynı sanal sunucu üzerinde birden fazla web sitesini yönetebilirsiniz; birden çok siteyi düzenli olarak yönetme ve güncelleme seçenekleri sınırlıdır. Bir VPS ile, her bir web sitesini farklı bir işletim sistemi kullanarak barındırmak veya her birine farklı izinler vermek istiyorsanız, çok daha fazla alana ve birden fazla VM’ye erişebilirsiniz.

VPS barındırma ile bilgileriniz ve verileriniz kesinlikle güvendedir ve bir düzeyde izolasyon veya bağımsızlığın keyfini çıkarırsınız. Paylaşımlı hosting hizmetlerinden farklı olarak, aynı sunucu üzerinde bulunan diğer web siteleri, komşu web sitelerinden sorunlu bir şekilde etkilenmez ve önemli ölçüde; bir sanal özel sunucudaki işlevlerin çoğu, barındırma şirketinin değil, kullanıcının elindedir. Elbette, sanal özel sunucunun bakımı, yükseltmeler, yamalar ve onarımlar hakkında endişelenmek yerine web sitelerinize odaklanmanıza olanak tanıyan VPS barındırma şirketinin elinde olacaktır.Source by Michael Alicea

Yeni Yazılar

WordPress Web Sitesi Oluşturma için Eksiksiz Çalışma Kılavuzu

admin

WordPress Eklentileri: WordPress’in Yaratıcı Omurgası

admin

IBM Information Server 8.X (DataStage): Paralel Transformatör Aşaması Özellikleri

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı