Wordpress Wordpress Dünya

Web Sitesi Geliştirme için WordPress’i Neden Seçmelisiniz?

WordPress, şu anda 75 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan en çok tercih edilen açık kaynaklı CMS veya İçerik Yönetim Sistemidir. CMS’nin kurulumu ve kullanımı ücretsizdir, basit ve yönetimi kolay bir arayüze sahiptir, oldukça esnektir, güvenlidir, SEO dostudur ve binlerce yerleşik tema, eklenti ve uzantı ile birlikte gelir. WordPress’in devasa topluluk desteği, geliştiricilerin, özellikle ilgi çekici ve güvenli e-mağazalar oluşturmaya gelince, web sitesi geliştirme için bu platformu kullanmayı tercih etmelerinin bir nedenidir. Ve platformun bu sayısız avantajı, işletme sahiplerinin bir WordPress geliştiricisi diğer mevcut web geliştirme platformları üzerinden.

İşte WordPress’in web sitesi geliştirme için en iyi seçim olarak öne çıkmasının nedenleri.

WordPress açık kaynaklı bir platformdur:

WordPress ücretsiz olarak kurulabilir ve kullanılabilir. Yükleme, indirme ve yükseltme ile ilgili herhangi bir maliyet yoktur. Ayrıca kaynak kodlarına herhangi bir zamanda kolayca erişilebilir. WordPress’te de binlerce ücretsiz eklenti mevcuttur. Ayrıca WordPress, Joomla ve Drupal gibi diğer CMS’lere kıyasla daha az kurulum, bakım ve özelleştirme maliyeti içerir.

WordPress SEO dostudur:

Tüm işletme sahipleri, web sitelerini arama motorlarında üst sıralarda görmek ve üst sıralarda yer almak ister. WordPress, SERP’lerde web sitelerinin yüksek sıralamasını sağlayan SEO dostu bir platformdur. Ayrıca bu CMS ile optimize edilmiş bir site elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca WordPress’in temiz kodlama yapısı, yüksek standartlı kodlar, CMS’nin responsive ve mantıksal web tasarım özellikleri, arama motorlarının WordPress’i daha fazla tercih etmesini sağlıyor. Bu platformla, web sitenizin her sayfasına ve gönderisine benzersiz bir meta etiket, meta başlık, meta anahtar kelime ve meta açıklama verebilir, böylece daha hassas optimizasyona izin verebilirsiniz.

WordPress ile özelleştirme kolaydır:

WordPress popüler bir CMS’dir ve bunun ana nedenlerinden biri kolay özelleştirilebilirliği ve yüksek esnekliğidir. CMS’nin özelleştirilebilir temaları ve diğer özelleştirilebilir özellikleri, WordPress geliştiricilerinin ve tasarımcılarının düzenleri ve temaları iş ihtiyaçlarına göre oluşturmasına ve değiştirmesine de olanak tanır.

Büyük topluluk desteği:

WordPress muazzam bir topluluk desteğine sahiptir ve bu onu geliştiriciler için uygun bir seçim haline getirir. Geliştirici, WordPress geliştirme sürecinde herhangi bir zorluk veya karmaşıklıkla karşılaştığında, geliştiricinin sorunu çözmesine yardımcı olacak her zaman topluluktan bir uzman vardır.

Çok çeşitli tema ve eklentilerin mevcudiyeti:

WordPress’te çok çeşitli temaların ve eklentilerin bulunması da onu harika bir seçim haline getirir. Geliştiricilerin site işlevselliğini geliştirmek ve site ziyaretçilerine veya müşterilerine daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için iş ihtiyaçlarına göre kullanabilecekleri hem ücretsiz hem de ücretli birçok tema ve eklenti vardır. Ve en iyi yanı, WordPress temalarının çoğunun duyarlı ve özelleştirilebilir olmasıdır. Ve iyi bir web sitesinin ihtiyaç duyacağı hemen hemen her işlevsellik için bir eklenti var. Eklentiler, gerekli işlevleri siteye uygulamayı kolaylaştırır. Geliştiriciler sadece doğru eklentiyi seçebilir ve kullanım için yükleyip etkinleştirebilir.

Basit bir ev sahibi:

WordPress herhangi bir web sunucusunda kolayca kurulabilir. Barındırma planlarının çoğu, tek tıklamayla kurulum gerektirir veya önceden yüklenmiştir. Bu aynı zamanda müşterilerin web sitesi için ana bilgisayarı seçme konusunda tam özgürlüğe sahip oldukları anlamına gelir. Seçtikleri en hızlı ve uygun fiyatlı barındırma sağlayıcısını bulabilir ve hatta WordPress web siteleri için aynısını kurabilirler.

Bunların yanı sıra, WordPress oldukça güvenli bir CMS’dir ve bu da onu yine e-ticaret işletmeleri için güvenilir bir seçenek haline getirir. Ve bu avantajlarla platform, özellikle e-ticaret siteleri oluşturmak için web sitesi geliştirme için en iyi seçim olarak öne çıkıyor.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen