WhatsApp 10. Yılını Kutluyor, 10 Yıl Önce Akıllı Telefon Var mıydı?

Mobil platformun ücretsiz mesajlaşma ağı WhatsApp’la ilgili bir mesaj WhatsApp kullanıcıları arasında gezip duruyor. Bu sabah telefonumu açtığım zaman ilgili mesajın bana da geldiğini gördüm. Maalesef böyle düzmece bir olaya itibar edenlerin olması beni üzmüş durumda. Hayretle şaşıra kaldım buna nasıl inanırız diye. Bundan 10 yıl önce akıllı telefonlar mı vardı.  WhatsApp 10. yılını kutluyor, 10 yıl önce akıllı telefon var mıydı?

10 Yıl Önce WhatsApp Kullanan Telefonlar

10 Yıl Önce WhatsApp Kullanan Telefonlar

WhatsApp Kullanıcılarının Birbirlerine Attığı Mesaj

Whatsapp 10. yılını kutluyor

Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Bu mesaji WhatsApp kullanıcısı 10 arkadaşınıza illettiğiniz taktirde 5 sene ücretsiz WhatsApp kullanma hakkını kazanacaksınız.

Inandırıcı gelmedimi? Web sayfamız da konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz: www.whatsapp.com

Mesajınız 10 WhatsApp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmış olacaksınız tebrikler!!!

Olayın aslına gelince bunu yapanın amacı reklam ise WhatsApp bugün dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi. Bu demek oluyor ki reklam için değil. Bana göre düzmece bir spam haberden başka bir şey değil. Şimdi WhatsApp’ı kısaca sizlere özetleyelim. Mobil platformun en yaygın kullanılan uygulamalarından bir tanesi ve ücretsizdir. Gönderilen mesajda yazılan 10. yılını kutluyor gibi bir durum söz konusu kesinlikle olamaz. Telefon kullanıcısı olarak bundan 10 yıl öncesini hatırlamaya çalışın, 10 yıl önce akıllı telefon mu? Vardı. WhatsApp’ı bırakın 10 yıl önce biz telefonlardan mesaj çekmeye korkuyorduk. Daha basit örneği dönemin en iyi telefonu olarak söz edilen Nokia 6600 modelde Messenger’ı kullanmaya çalışıyorduk. Lütfen böyle düzmece haberlere itibar edip, etrafınızdakilere gelen mesajı göndermeyiniz. WhatsApp’ın kurulduğu tarih 2009 en yaygın olarak kullanıma başladığı tarih ise 2011 yılının son çeyreği. Bu mesajı yazan arkadaş sanırım Nokia 3310 telefonu ile kullanıyordu. Kesinlikle size gelen mesaja itibar etmeyiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status