WhatsApp 400 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası mesajlaşma uygulaması WhatsApp 400 milyon kullanıcıya ulaştı. Birkaç gönüllü arkadaşın bir araya gelmesiyle oluşan mesajlaşma servisi WhatsApp bugün mevcut kullanıcı hanesine 100 milyon aktif kullanıcı ekleyerek 400 milyon aktif kullanıcı seviyesine ulaştı.

WhatsApp

WhatsApp’a 400 Milyon Aktif Kullanıcı

Hiç duraklamadan global pazarda büyümeyi başaran WhatsApp bu noktaya gelmesi rakiplerini kıskandıracak şekilde. WhatsApp bugünlere 50 çalışanıyla geldiğini ifade ederek ayrıca kurucusu ve CEO’su Jan Koum, bugüne gelişini ” Reklamlara veya dev pazarlama kampanyalarına tek bir dolar harcamadan bu noktaya geldik” ifadeleriyle başarı durumunu özetliyor.

Platformlar arası çapraz mesajlaşma servisi WhatsApp’ın duraklamadan büyümesindeki en büyük etkenlerden birisi uygulamada reklam bulunmaması olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bugün onlarca alternatifi olan bir programın 4 ay süre zarfında mevcut kullanıcı hanesine 100 milyon aktif kullanıcı katması normal bir şey değil. Editörünüz olarak benimde WhatsApp kullandığımı belirtmek isterim. Şuan kendi görüşümce mesajlaşma uygulaması alanında en iyi uygulamalardan bir tanesi WhatsApp diyebilirim.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status