WhatsApp 500 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Şubat ayı içerisinde 19 milyar dolar karşılında Facebook tarafından satın alınmasıyla günlerdir birçok teknoloji blogunda konuşulan satın almayla birlikte 450 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran WhatsApp yeni bir rekor daha kırdı.

Bu zaman diliminin üzerinden çok uzun süre geçmemesine rağmen kısa bir zaman diliminde WhatsApp 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Ayrıca mobil mesajlaşma uygulamasının Brezilya, Hindistan, Meksika ve Rusya’da kullanıcı sayısında hızlı bir artış sağladığı belirtiliyor.

WhatsApp - Facebook

WhatsApp – Facebook

Bunların yanı sıra WhatsApp kullanıcıları günlük olarak 700 milyon fotoğraf ve 100 milyon video paylaşımı gerçekleştirdikleri ön plana çıkıyor. WhatsApp yakaladığı büyük çıkış ile birçok platformu geride bırakmasının yanı sıra Facebook gibi bir dev sosyal platformu da geride bırakmış oldu.

Cambridge Üniversite’sinde 2004 yılında kurulan Facebook kuruluşundan 6 yıl gibi bir süre zarfından sonra 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış olması bugün WhatsApp’ın yakaladığı başarının yanında düşük kaldığını belirtmek isteriz. Yakaladığı büyük çıkış ile analistleri bile şaşırtan WhatsApp, önümüzdeki günlerde de başarısını sürdürmeye devam edebilecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status