WhatsApp Bellek Hatasının Çözümü

Anlık mesajlaşma uygulaması denildiğinde ilk akla gelen uygulamalardan bir tanesi olan WhatsApp’ın başı “Başarısız oldu. Bellek yetersiz. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” hatası ile dertte. Andorid platformunda yaşanan WhatsApp bellek hatasının çözümü. WhatsApp yetersiz bellek hatası sorunu şuan için sadece Android platformu kullanıcılarının karşılaştığını ve iOS kullanıcıların bu tarz hatayla karşılaşmadığını belirten yetkiler, sorunun Android işletim sistemi üzerinde kaynaklandığını belirtiyor.

WhatsApp Yetersiz Bellek

WhatsApp Yetersiz Bellek

WhatsApp Messenger üzerinden karşı tarafa herhangi bir fotoğraf, sesli mesaj ve video gönderildiğinde ortaya çıkan “bellek yetersiz” hatasının çözümü ise şöyle;

  1. Telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun.
  2. Tarih ve saatin doğru olduğundan emin olun.
  3. SD kartınız sorunlara neden oluyor olabilir:
  4. SD kartınızda yeterince boş alan olduğundan emin olun.
  5. SD kartınızdaki “WhatsApp” dosya içeriğini yedekleyin, silin ve yeni bir “WhatsApp” dosyası oluşturup içeriği geri yükleyin.
  6. SD kartınıza dosyaları kopyaladığınızdan emin olun.
  7. SD kartınızda boş alan olmasına rağmen dosyaları kopyalayamadıysanız, kartı yeniden biçimlendirmeniz (silmeniz) gerekebilir:
  8. Tüm SD kart bilgilerini bilgisayarınıza yedekleyin.
  9. SD karttaki tüm bilgileri silmek istediğinizden eminseniz, kartı yeniden biçimlendirin.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra WhatsApp Messenger kullanmaya kaldığınız yerden başlayabilirsiniz. Tüm bu adımları doğru olarak uyguladıktan sonra WhatsApp yetersiz bellek hatasının çözüldüğünü göreceksiniz. Eğer yukarıda anlatılanları yaptıktan kısa bir süre sonra aynı sorunla karşılaşırsanız, uygulama güncelleme alana kadar aynı adımları tekrar uygulayınız.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status