WhatsApp Kısa Süreliğine Çöktü

Mobil mesajlaşma uygulamalarının en çok rağbet gören ücretsiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp kısa süreliğine çöktü. Mesajlaşma servisinin sunucularında oluşan teknik arıza sebebiyle yaklaşık 1.5 saat gibi bir süre zarfından popüler mesajlaşma servisine iletişim kurulamıyordu.

WhatsApp-Kesinti

WhatsApp yaşanan sorunu çözmek için seferber olurken, aynı anda yetkililer Twitter hesabı üzerinden teknik arıza hakkında anlık bilgileri takipçilerine paylaştı. WhatsApp tarafından son olarak yapılan açıklamayla; “Sistemimiz şu anda bir kesinti yaşıyor. Sorun üzerinde çalışıyor ve kısa sürede düzeleceğini umuyoruz” ifadelerini paylaştı.

WhatsApp üzerinde yaşanan teknik arızanın sunucularda oluşan arızaların yol açtığı ve yaklaşık 1.5 saat içerisinde arızanın giderilmesiyle servis tekrar aktif hale geldiğini WhatsApp kullanıcılarına belirtelim.

Bu süre zarfından kullanıcıların WhatsApp yaşanan sunucu çöküntüsü sebebiyle sosyal ağ üzerinde birçok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Ayrıca WhatsApp üzerinde yaşanan teknik arıza, uygulamanın bir den çok alternatifinin işine geldiğini belirtmek isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status