WhatsApp Mesaj Yollama Rekoru Kırdı

Akıllı telefonların vazgeçilmez mobil iletişim uygulamalarından WhatsApp mesaj yollama rekoru kırdı. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia model cihazlara desteği bulanan uygulamanın, şuan piyasada hali hazırda olan mobil uygulamaların arasında en çok tutulan mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu rekoruyla diğer uygulamaları bir kez daha geride bırakmış oldu.

WhatsApp CEO Jan Koum

WhatsApp CEO Jan Koum

DLD Konferansına katılan WhatsApp kurucularından ve CEO’su Jan Koum yaptığı açıklamada, WhatsApp kullanıcılarının günde 54 milyar civarından mesaj yolladığı ve bu mesajların 18 milyarını alınan mesajların oluşturduğunu söyledi.

Ayrıca bunun yanı sıra son zamanlarda ortaya çıkan Snapchat ile WhatsApp rekabetine de değinen Koum, bu konudaki sözleriyse dikkat çekici oldu. Koum, Snapchat şuan aylık 30 milyon aktif kullanıcıya sahip. WhatsApp ise aylık aktif kullanıcı sayısını 400 milyondan 430 milyona yükseltmiş durumda. Bu durum karşısında arasında 10 kat bir fark olan uygulamayla WhatsApp’ın kıyaslanmasına gerek yok. Şuan için en iyi şey çalışmalarımıza odaklanmak olduğunu belirtti.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status