WhatsApp, Windows Phone Mağazasından Silindi

Anlık mesajlaşma uygulamalarının lideri olarak atadığımız ücretsiz mobil mesaj gönderme uygulaması WhatsApp, Windows Phone mağazasından silindi. Dün akşam saatlerinde Windows Phone kullanıcılarının WhatsApp uygulamasını akıllı telefonlarına indirmeye çalıştıklarında karşılarına “We couldn’t find a match. Try a different spelling or search term” yani “aradığınız içerik bulunamıyor” uyarısı ile karşı karşıya kaldılar.

Ayrıca http://www.windowsphone.com/tr-tr/ sayfasından WhatsApp indirme sayfasına erişildiğinde, indirme alanında “Bu uygulama artık yayınlanmıyor” ibaresi yer alıyor.

WhatsApp Silindi

WhatsApp Silindi

WhatsApp, Windows Phone mağazasından hangi sebep ile kaldırıldığı bilinmezken yaşanan olayın ardından mesajlaşma uygulamasından beklenen açıklama geldi. Windows Phone mağazasında yaşanan sorunun kaynağını teknik bir sorun olduğunu belirten WhatsApp yetkilileri kullanıcılardan özür dilemeyi ihmal etmedi.

Windows Phone Store üzerinde yaşanan indirme bağlantısı sorunun biran önce giderilmesi için Microsoft ile çalışma başlattıklarını da belirten yetkililer, hali hazırda mesajlaşma uygulaması Windows Phone akıllı telefonunuzda yüklü ise WhatsApp’ın kaldırılmamasını tavsiye ederiz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status