WhatsApp’a Mesaj Okundu Özelliği Eklendi

Günümüzde hızlı büyüyen tek sosyal ağ platformları değil. Günlük yaşantımızın vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefon ve bunun için yayınlanan binlerce uygulama ilgimizden kaçmıyor. Ancak bu binlerce uygulama içerisinde son zamanların trend haline gelen anlık mesajlaşma uygulama sosyal ağ platformları kadar hızlı büyümeye devam ediyor. Bu uygulamalara örnek verecek olursak WhatsApp bugün 600 milyonu aşkın kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanıyor.

WhatsApp Mavi Tik

WhatsApp Mavi Tik

WhatsApp bu sayıyı daha yüksek rakamlara çıkarmak için servisine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak sesli arama özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanan şirket, WhatsApp’a mesaj okundu özelliği eklendi. WhatsApp’a eklenen yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar karşı tarafa gönderdikleri mesajın okunup okunmadığını görebilecek.

WhatsApp Mavi Tik Nedir?

WhatsApp’ın mesajlaşma kısmında bugüne kadar yer alan tek tik işareti mesajın gittiğini, çift tik işareti ise mesajın karşı tarafa iletildiğini belirtiyordu. Şimdi bu kısma yeni eklenen mavi tik (blue tick) işareti ise mesajın okunduğu anlamına geliyor. Bu eklenen yeni özelliğin ardından pek çok kullanıcı artık mesajını görmedim ya da okuyamadım gibi bahanelerden uzak duracak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status