WhatsApp’a Reklam Gelecek mi?

Gece yarısı gerçekleşen WhatsApp’ın Facebook’a satılması teknoloji gündemine bomba gibi düştü. Peki, bundan sonra ne olacak? Facebook’un çatısı altına geçen WhatsApp kullanıcılarını neler bekliyor? Diye merak ediyorsanız yazımızı iyice okuyun.

WhatsApp’a Reklam Gelecek mi?

Büyük ihtimal birçok kişi bundan sonraki WhatsApp Messenger uygulamasını merak ediyor. Acaba WhatsApp Messenger için reklam dönemi başlıyor mu? Soruları sorulmaya başlamışken WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum, 450 milyon kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulamasının kullanıcıları için hiçbir şey değişmeyeceğini iddia etti.

WhatsApp - Facebook

WhatsApp – Facebook

Taraflar arasında satın almanın duyurulmasının ardından gündeme bomba gibi düşen WhatsApp, bundan sonraki işleyişi merakla bekleniyor. Bu bekleyişe Jan Koum şirketin blogundan açıklama yaparak, WhatsApp’ın işleyişi Mountain View’daki yönetim merkezinde devam edecek. Ücretlendirme hakkında da yapılan bilgilendirmede ilk yıl ücretsiz olmak üzere, daha sonraki yıllar 99 sent ücretlendirmeye tabi tutulacağı ve WhatsApp bundan sonraki süreçte de reklam gösterimi yapmamaya devam edeceğini belirtiyor.

Jan Koum tarafından yapılan açıklamanın arından WhatsApp’ın yeni patronu Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de bir açıklamada bulunarak, WhatsApp markasına müdahale edilmeyeceğini dile getirdi.

WhatsApp Hakkında Bizim Yorumumuz

Gerçekleşen satın almanın ardından WhatsApp ve Facebook’un tepesindeki iki ismin yaptığı açıklamalara bakılırsa WhatsApp’a reklam gelmiyor. Fakat bir benzer satın almada 21 Nisan 2012 tarihinde Instagram’ın 1 milyar dolar karşılında Facebook’a satılmasıyla gerçekleşmişti. Bu satışın arından Instagram için reklam düşünülmediği her ne kadar dile getirilse de bugün fotoğraf paylaşma uygulamasına reklam getirildi.

Instagram için ödenen ücretle WhatsApp’a ödenen ücretin arasında dağlar kadar fark olmasına rağmen, WhatsApp’a reklam gelmeyeceği denilmesi pek inandırıcı gibi bize gelmiyor. Bakalım WhatsApp’ın kaderi Instagram gibi olacak mı? Bekleyip görelim…

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status