Winamp, AOL Tarafından Satıldı

Bilgisayar kullanıcılarının efsane medya oynatıcılardan Winamp 20 Aralık tarihinde kapanacağını “Efsane Program Winamp Artık Yok” konu başlıklı yazımızda sizlere belirtmiştik. Bu tarihin üzerinden günler geçmesine rağmen kapatılmayan MP3 oynatıcı Winamp, AOL tarafından satıldı.

Yıllara meydan okuyan programın kapatılmaması için internet üzerinde çeşitli anketler düzenleniyordu. Çoğu uygulama editörleri kapatılmasına karşı çıkarak Winamp’ın satılmasından yanaydı. AOL yaşanan tepkiler üzerine olumlu davranarak efsane program Winamp’ın satılmasını onayladı.

Winamp Radionomy

Winamp Radionomy

MP3 oynatıcısının yeni sahibi ise 2007’de Belçika’da kurulan online radyo istasyonu hizmeti sunan Radionomy oldu. Radyo alt yapısında 5 binin üzerinde istasyonu olan Radionomy, Winamp’ı ne tür bir proje içerisine alacağı henüz bilinmiyor. Fakat programın alt yapısını kullanarak teknik gücünü attıracağa benziyor.

Winamp’ın geleceği hakkında konuşmak istersek, 2000’li yılların vazgeçilmez programlarından bir tanesiydi hatta her bilgisayarda muhtemelen ilk önce yüklenmesi gereken oynatıcı diyebiliriz. Malum gelişen teknoloji ile birlikte internet sektörünün gelişmesi Winamp’ın gerilemesine en büyük etkenlerden bir tanesi olarak gösterebiliriz.

Umarız bu satın almanın ardından Winamp çevrim içi müzik sitelerinin arasından sıyrılıp eskisi gibi fenomen olmayı başarır.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status