Windows 7 Satışı Durduruldu

Microsoft’un Windows Vista Service Pack 2’nin ardından 22 Ekim 2009 tarihinde duyurduğu beş yıllık işletim sistemi Windows 7 satışı durduruldu. Artık kullanıcılar Windows 7 Home Basic, Home Premium ve Ultimate sürümlerini resmi yollardan sahip olamayacaklar. Ayrıca mağazalardan Windows 7 işletim sistemi yüklü bilgisayarda alamayacaklar. Ancak Windows 7 Professional için bu durum diğer sürümlerde olduğu gibi değil. Şuan için Windows 7 Pro kullanımında şirket tarafından bir açıklama yapılmadı.

Windows 7 DVD

Windows 7 DVD

Hali hazırda Microsoft’un Windows XP’den sonra en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7’ye çelme takması kafalarda soru işareti bıraktı. Şirketin Windows 7 sürümüne erken final vermesi Windows 8‘de yaşanan hayal kırıklığının Windows 8.1 ile son bulması ve önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak olan Windows 10 için zemin hazırlığında olduğu konusunda.

Kısaca Microsoft, Windows 7 sürümüne erken final yaparak kullanıcıyı yeni Windows işletim sistemlerine terfi ettirmek istiyor. Hatırlarsanız şirket bir sürü önce Windows XP‘nin fişini çekmiş ve ardından kullanıcılar Windows 7 kullanımına akın etmişti. Şimdi şirket aynı stratejiyi Windows 7 için uygulayıp yeni Windows’ların kullanımını attırmayı planlıyor olabilir.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status