Windows 8.1’in Temel Özellikleri

Bu yazımızdaki bilgiler Windows 8.1’deki yeni özellikleri, uygulamaları ve ayarları tanımanıza yardımcı olur. Bu haberimizde sizlere Windows 8.1’in temel özellikleri açıklayacağız.

Başlangıç ekranınız

Başlangıç ekranınızda, arama yapmaktan veya cihazınızı kapatmaktan bir tıklama veya dokunma uzaktasınız. İster arkadaşlarınızla ilgili gelişmeleri kontrol ediyor ya da web sitelerini ve dosyaları görüntülüyor, ister en sevdiğiniz uygulamaları kullanıyor olun, cihazınızda yapmak isteyeceğiniz her şeye Başlangıç ekranından ulaşabilirsiniz.

Windows 8.1 -a

Windows 8.1 Başlangıç Ekranı

Faydalı ipucu: Kolayca alışık olduğunuz masaüstüne erişin veya doğrudan en sevdiğiniz uygulamalara kolayca erişmek için sabitleyebileceğiniz görev çubuğuna gidin. Alışık olduğunuz görev çubuğu uygulamaları açmayı ve uygulamalar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

Canlı kutucuklar

Başlangıç ekranınızdaki canlı kutucuklar ile tek bir uygulama bile açmaya gerek kalmadan e-postaları ve takvim randevularını görebilecek, sosyal ağlardaki güncellemeleri görüntüleyebilecek, hatta hava durumu tahminlerini kontrol edebileceksiniz.

Windows 8.1 -b

Windows 8.1 Canlı Kutucuklar

Faydalı ipucu: Başlangıç ekranının ortasından yukarı doğru kaydırma hareketi yaparak (veya Başlangıç ekranının sol alt köşesindeki aşağı oka tıklayarak) cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaları hızlıca görebilirsiniz.

Arama, paylaşma, yazdırma ve daha fazlası

Düğmeler sayesinde arama, bağlantı ve fotoğraf paylaşma, diğer cihazlara bağlanma ve ayarları değiştirme gibi en sık yaptığınız şeyleri kolayca yapabilirsiniz. Bunları görüntülemek için parmağınızı ekranınızın sağ kenarından içeriye doğru kaydırın (veya farenizi sağ alt köşeye getirin).

Windows 8.1 -c

Windows 8.1 Uygulamalar

Faydalı ipucu: Dilediğiniz zaman Başlangıç ekranı düğmesine dokunarak Başlangıç ekranınıza geri dönebilirsiniz. Zaten Başlangıç ekranındaysanız Başlangıç ekranı düğmesi sizi en son kullandığınız uygulamaya götürür.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status