Windows 8.2 İle Başlat Menüsü Geri Geliyor

Microsoft’un bir türlü umduğunu bulamadığı yeni nesil işletim sistemi Windows 8 tekrar güncelleme eşiğine geldi. Çıktığı günden beri eleştiri yağmuruna tutulan metro arayüzlü işletim sistemi Windows 8 geçtiğimiz günlerde 8.1 olarak güncellendi. Yayınlan güncellemeyle birlikte kullanıcıların şikayet odağı olduğu başlat menüsü sadece metro arayüzüne geçiş olarak geri geldi.

windows-8-2-baslat-menusu-geliyor

Windows 8.2 İle Başlat Menüsü Geri Geliyor

Bu durumdan tekrar muzdarip olan kullanıcılar Windows 8.1 işletim sisteminde tam teşekküllü bir başlat menüsünü görmek istediklerini belirtiyor. Aynı şekilde Microsoft cephesi de bu durumdan memnun olmadığı gözlemleniyor. Çünkü işletim sistemi pazarında Windows Xp ve Windows 7 halen yüksek bir pazar fiyatına sahip olduğu biliniyor.

Windows cephesinde yaşanan bu olaylar, radikal bir kararla kaldıran başlat menüsünün tekrar geri geleceğini haberdar ediyor diyebiliriz. Şuan üzerinde çalışılan Windows 8.2 güncellemesinde tam teşekküllü başlat menüsü geri geleceği iddia ediliyor. Bakalım 8.2 (Threshold) güncellemesiyle uzun yıllar kullandığımız başat menüsüne tekrar kavuşabilecek miyiz?

2 Yorumlar

  1. win8brogoman 6 sene önce
  2. sanane 5 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status