Windows İşletim Sisteminin Açılış Sesi Değiştirme

Gününün bir kısmını bilgisayarla geçirmekte olanlar için güzel bir haberim var. Sürekli aynı işlev halinde olan sistemlerden sıkılmak elde değil zaman zaman günde üç, beş kere Windows arka plan resmini değiştirilir. Sürekli aynı ekrana bakıldığı için zamanla sıkıcı oluyor. Şimdi yine sıkıcı olan Windows işletim sisteminin açılış sesi değiştirme ve diğer uygulama seslerini kolayca değiştirilmesinden bahsedelim.

Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayıp açılan penceredeki en altta olan “Kişiselleştir” tıklayın.

Açılan Windows 7 kişiselleştir penceresinde görselde kırmızı kare içine alınan “Sesler” kısmını tıklayın.

windows yedi uygulama  seslerini degistirme

 

Açılan “ses” penceresinde görselde gördüğünüz gibi Windows 7 sisteminin tüm uygulamalarının “ses efekti” mevcuttur. Değiştirmek istediğiniz Windows sesini sırasıyla işlem yapabilirsiniz önce seçip, dinleyip sonra göz at deyip değiştirebilirsiniz.

windows ses degistirme 2

 

Gözat sekmesinde açılan C:\Windows\Media klasöründe istediğiniz değişikliği de yapabilirsiniz. Kendi oluşturduğunuz “.wav” formatlı sesleri oraya atıp değişmesi istediğiniz uygulamaların sesini kolayca değiştirebilirsiniz.

windows 7 seslerini değiştirme

 

NOT: Tüm işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken tek husus kendi oluşturacağınız sesin formatı .wav biçimli olması. Aksi halde atayacağınız ses çalışmayacaktır. Sisteminize herhangi bir zararı olmayıp aynı işlevlerin sadece uygulama sesleri çalmadan devam edersiniz. 

4 Yorumlar

  1. aslı 5 sene önce
    • Ahmet 5 sene önce
  2. Soner 4 sene önce
    • Kaan 10 ay önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status