Windows Phone 8.1 Güncellemesi Dağıtılıyor

Microsoft‘un mobil cihazlar için geliştirdiği Windows Phone işletim sistemin yeni sürümü Windows Phone 8.1 güncellemesi dağıtılıyor. 2-3 Nisanda Build 2014 konferansında Joe Belfiore tarafından duyurulan Windows Phone 8.1 güncellemesi başlıca sesli asistan ve birçok yeni özellikle kullanıcıların deneyimine sunulmayı bekliyor. İlk aşamada belirli kullanıcıların sahip olduğu Windows Phone 8.1 güncellemesi an itibariyle dünyanın çeşitli bölgelerinde dağıtılmaya başlandı.

Lumia Cyan

Lumia Cyan

Windows Phone 8.1 işletim sisteminin ön ayağı olan Lumia Cyan, Hindistan, Tayland, Finlandiya, İspanya ve Arjantin‘in de yer aldığı ülkelerde dağıtılmaya başlandı. İlk olarak Lumia 925 ve Lumia 625 modeller için dağıtılan Windows Phone 8.1 güncellemesi önümüzdeki günlerde ise tüm Nokia Lumia akıllı telefonlara serbest bırakılması bekleniyor.

Güncelleme ilk olarak Nokia’nın ana vatanı olan Finlandiya’da 25 Haziran tarihinde Lumia 925 kullanıcılarının deneyimine sunulmuştu. Bu dağıtımın ardından küresel pazarda Windows Phone 8.1 güncellemesi sabırsızlıkla bekleniyordu. An itibariyle yukarıdaki ülkelerde yayınlanmaya başlayan Windows Phone 8.1 önümüzdeki günlerde Türkiye’nin de yer aldığı birçok Avrupa ülkesinde yayınlanması bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status