Windows Phone için Kilit Ekranı Yayınlandı

Geçtiğimiz hafta Microsoft‘un yetkili isimlerinden Joe Belfiore tarafından Twitter üzerinden duyurulan Windows Phone için kilit ekranı yayınlandı. Belfiore tarafından duyurulur duyulmaz sizlere buradaki yazımızda aktardığımız Windows Phone kilit ekranı an itibariyle Windows Phone Mağazası‘nda yerini aldı. Microsoft tarafından resmi olarak sunulan “Canlı kilit ekranı beta” ismindeki pakette 6 ayrı kilit ekranı yer alıyor.

Windows Phone Kilit Ekran

Windows Phone Kilit Ekran

Henüz beta aşamasında olan dinamik kilit ekranı paketinin boyutu ise 4 MB büyüklüğünde. Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi Windows Phone kilit ekranı 1 GB RAM ve üstü Windows Phone cihazlar için hazırlandığı belirtmiştik. Yalnız beta sürecinden sonra 1 GB ve altı RAM kullanan cihazlar içinde optimize edilebileceğini tahmin ettiğimizi söylemiştik. Her ne kadar Microsoft tarafından minimum sistem gereksinimi olarak 1 GB belleğe ihtiyaç duyulduğu belirtilmiş olsa da dinamik ekran paketinin yayınlanmasıyla birlikte aldığımız duyumlara göre 512 MB RAM kullanan telefonlar üzerinde de çalıştığı yönünde.

Windows Phone Kilit Ekranı

Windows Phone Kilit Ekranı

Şuan için 6 tane kilit ekranı içeren paketin önümüzdeki günlerde daha fazla kilit ekranı sunması bekleniyor. Microsoft’un Windows Phone cihazlar için sunduğu “Canlı kilit ekranı beta” paketini buradan cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status