Bilgi Teknolojileri Microsoft Windows Server

Windows Server Update Services (WSUS) İle Güncelleme Yapmak

Önce ki yazılarımız da Wsus kurulumu ve ayarlarını öğrenmiş ve uygulamış olduk. Artık Wsus servisimiz hazır olduğuna göre bilgisayarlara güncelleme işlemini nasıl gerçekleştirebildiğimizi görelim.

Bunun için ilk olarak “Windows Server Update Services” penceresini çalıştırın.

Açılan pencereden sol panelde “Updates” seçeneğinin altında “Security Updates” seçeneğini seçin. Orta pencerede güvenlikle alakalı güncellemeler listeleyecektir. İçlerinden size uygun olanı seçin ve “Approve” seçeneğe basın.

Karşımıza bu işlemin hangi bilgisayar grubuna uygulanacağına dair bir pencere gelecektir. Güncelleme Windows 10 bilgisayar grubuna ait olduğu için Win 10 grubunu seçerek, “Approved Install” seçeneği seçerek, kurulumu için onaylıyoruz.

Gördüğünüz gibi Wsus gerekli işlemlere başladı bile.

Bu güncellemenin uygulamaya başlayabilmesi için Wsus servisinin bu güncellemeyi indirmesini beklememiz gerekiyor.

Ayrıca Server Manager penceremizden “Wsus” seçeneği altında performance bölümünde ne kadar kaynak kullandığını gözlemleyebiliriz.

Artık Windows 10 işletim sistemine sahip Client bilgisayarımızdan bu güncellemenin kontrolünü yapmaya geldi sıra… Windows Update penceresini açtığımızda “Güncellemeleri Denetle” butonuna basın.

Biraz bekledikten sonra…

Gördüğünüz gibi seçtiğimiz güncellemeyi Wsus sunucumuz üzerinden indirmeye başladı.

Artık sistemlerin ihtiyaç duyabileceği Microsoft güncellemelerini ihtiyaca yönetebilir ve sistemlere uygulayabilirsiniz…

İlgili Yazılar

Microsoft SQL Server 2012 Kurulumu

admin

Et @ işareti nasıl yapılır? @ işareti kopyala

admin

Hangi site bilgilerinizi depoluyor? Artık öğrenebilirsiniz

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamı

Gizlilik ve Çerezler Politikası