Windows Sistemlerinin Unutulan Şifrelerini Kaldırın

Çoğu ev bilgisayarlarına şifre oluştururuz. Belirli süre sonra bu şifreyi unutup sisteme giriş yapamayız. Windows Xp’de unutsak da Güvenli Kipte açıp Administrator hesabından giriş yapıp şifreli hesabımızı kaldırırız. Kaldırdıktan sonra tekrar sisteme şifresiz olarak giriş yapabiliriz.

windows ekranı

Xp harici diğer sitemlerde bu işlem işe yaramamakta. Burada Wipsremover devreye giriyor. Kullanımı oldukça basit olan programımız kısaca bahsedersek alttaki işlemleri doğru yaparsak unutulan tüm Windows sistemlerin şifrelerini kolayca kaldırabiliriz.

Windows Admin şifresi kaldırma:

1) indirdiğiniz İso dosyasını Cd’ye kalıp olarak yazdırın

2) Bilgisayarı yeniden başlayıp cd’den boot edin. (Bilgisayarınız açılışta CD den başlayacak.)

3) İşlem yapmadan bekliyoruz. (Windows Xp benzeri ön yüklemesi vardır ortalama 2 dakikada sonuç alınır. )

4) Ön yükleme ardından size komut verecek. Ekranda Sisteme ait kullanıcılar listelenecek her kullanıcının başında rakam oluşacak.

Örnek;

1: Administrator (Y-N)

2: Guest (Y-N)

3: Ahmet (Y-N)

Yukarıda görüldüğü gibi komutlar verecek. Burada unutulan hesabın şifresini kaldırmak için Klavyenizdeki Y tuşuna tıklayıp Enter tuşuna basınız. İsterseniz gözüken tüm kullanıcılara aynısını yapabilirsiniz. İşlemin ardından sistemden çıkıp şifresiz olarak bilgisayarınızı kullanmaya başlayın.

NOT: Paylaşım, unutulan Windows sistemlerinin şifrelerini kaldırmak içindir. Lütfen başkalarına zarar vermek için kullanmayın.

4 Yorumlar

  1. Oğuzhan Güler 7 sene önce
  2. Gece Mavisi 7 sene önce
  3. Hüseyin 6 sene önce
  4. Seba 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status