Windows Xp için Son 3 Ay

Microsoft’un en çok tutulan işletim sistemlerinden Windows Xp için son 3 ay kaldı. Microsoft’un 25 Ekim 2001 tarihinde piyasaya sürdüğü işletim sistemi o günden bugüne kadar istikrarlı bir şekilde bilgisayar kullanıcılarına hizmet ediyor. Windows Xp’den sonra 3 tane daha işletim sistemi çıkaran Microsoft bir türlü Xp kullanıcılarını yeni nesil işletim sistemlerine geçiş yaptıramadı.

Windows Xp Ekran

Windows Xp Ekranı

Yaklaşık 13 yıllık bir mazisi olan işletim sisteminin bugün en büyük rakibi Windows 7 olarak karşımızda. Yıllara meydan okuyan Windows Xp işletim sistemi 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren artık aldığı destek son bulacak. Microsoft’un kalan 90 günlük bir zaman için efsanevi işletim sistemi Windows Xp kullanıcılarını tekrar uyarıda bulunarak desteğin son bulacağını vurguladı.

Sizlere 3 Ağustos 2013 tarihinde paylaştığımız yazıda halen küresel alan Windows kullanıcılarının % 37.19’luk oranını Windows Xp oluşturduğunu “Windows Xp’yi Kullanıcılar Bırakmıyor” konu başlıklı yazımızda belirtmiştik.

Windows Xp Pazar Payi

Windows Xp Kullanım Oranı

Microsoft, 13 yılı dolduran işletim sisteminin desteğinde sona geldiğini belirterek Xp kullanıcılarına Windows 7 veya 8/8.1 işletim sistemlerine geçmesini öneriyor.

Bizde ziyaretçilerimize bu uyarıyı dikkat almalarını, 90 gün içerisinde son bulacak Windows Xp desteğinin bundan sonra güvenli bir işletim sistemi olamayacağını belirterek en kısa süre içerisinde daha istikrarlı olan Windows 7 sürümüne geçmelerini öneriyoruz.

Yorumlar

  1. Alone 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status