Windows Xp işletim Sisteminde Sona Gelindi

Windows PC kullanıcılarının 25 Ekim 2001 tarihinden günümüze kadar çok istikrarlı bir şekilde kullandığı Windows Xp işletim sisteminde sona gelindi. Microsoft, 12 yıl destek verdiği Windows Xp işletim sisteminde 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren sona gelindiğini aylar önce buradaki yazımızda belirtmişti.

Windows Xp

Windows Xp

Bilgisayar kullanıcılarının nihai beklediği gün yani bugün 8 Nisan 2014 çıka geldi ve Windows Xp’ye olan destek son buldu. Bugünde itibaren Microsoft, Windows Xp için hiçbir destek sunmayacak. Bu desteğe işletim sistemlerinin olmazsa olmazı olan güvenlik güncellemeleri bile dahil hiçbir teknik destek imkanı sunulmayacak ve Windows Xp bugünden itibaren Microsoft ile arasındaki tüm bağları keserek terk edilmiş bir kasaba haline gelecek.

Windows PC için hazırlan işletim sistemi Windows Xp bugünden itibaren güvenlik güncellemesi ve birçok teknik güncellemeden noksan bir şekilde kullanmak istemiyorsanız, Microsoft’un yeni işletim sistemi sürümlerine yönelmenizi ısrarla öneriyoruz. Aksi takdirde bugünden itibaren kullanacağınız Windows Xp bilgisayarınız çalışır durumda olur. Fakat bilgisayarınız hiçbir türlü güncelleme alamayacağı için son derece zararlı bir yazılım haline gelmiş olacak. Bu zarardan kurtulmak veya etkilenmemek için bilgisayarınıza güncel Microsoft masaüstü yazılımlarını tercih etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status