WordPress 10’uncu Yılını Kutluyor

Bundan 10 Yıl önce web sitesi kurmak için baya çaba sarf edilirdi. Evlere alınan ilk bilgisayar ile kimileri oyun oynamayı tercih ederken bazılarımız webmaster olmak için ücretsiz hosting ve free domain veren sistemleri kullanıp kendimizi geliştirmeye çalışırdık. Tam bundan 5 yıl önce WordPress ile yollarımız kesişti.

Bugün ise popülerliğini yitirmeyen WordPress günümüzde birçok tanınmış sitelerin alt yapısını oluşturmakta. 10 Mayıs’da start alan http://www.ahmetceylan.com.tr/ adlı kişisel web sayfamda gururla WordPress’i kullanıyorum.

wordpress onuncu yıl 1

70 Milyona yakın web sitesinin kullandığı 10 yıldır faaliyet süren, bundan 10 yıl önce Matt Mullenweg ile Mike Little‘ın kollarını sıvadığı WordPress 10’ncu yılını kutluyor.

Kullanıcı dostu olan WordPress alanında rakibe gerek duymadan hızla yayılmakta. 1 milyon siteden yüzde 17’sinin kullandığı WordPress neden tercih edildiğini söylemek istersek, İnternet ortamında WordPress kullanıcıları için yüzlerce ücretli ücretsiz tema ve eklenti mevcut olması, kullanıcıların kolayca blog oluşturmakla kalmayıp daha profesyonel projeler için WordPress tercih etmesi kaçınılmazdır.

Bu yazımızda ”Happy Birthday WordPress” diyerek nice senelere.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status