Wordpress Wordpress Dünya

WordPress Geliştiricileri WordPress Web Sitesini Bir Profesyonel Gibi Nasıl İnşa Edebilir?

Açık kaynaklı CMS WordPress, sürekli gelişen teknoloji, araçlar ve kaynaklarla işletmeleri sürekli şaşırtıyor. Platform, yakın gelecekte web sitesi geliştirme için mükemmel olduğunu kanıtlayan JavaScript ve Ortalama teknoloji yığınına doğru ilerliyor.

Dünyanın her köşesinde kullanılan yüksek kullanılabilirliği ve geliştirmesi kolay ekosistemi ile yeni başlayanlar veya küçük işletmeler için olağanüstü bir platformdur.

Bir araştırmaya göre, “Platform, dünya çapında en iyi bir milyon web sitesine güç verme erdemine sahiptir.”

Bu, içerik yönetim sisteminin sadece KOBİ’lerin tercihi olmak yerine, çeşitli büyüklükteki işletmeler için büyük bir ün kazandığına işaret ediyor. WordPress web sitelerini oluşturmak için WordPress geliştirme hizmetleri de yavaşlama belirtisi olmadan sabit bir hızla artıyor. WordPress gelişiminin astronomik hızı, profesyonellerin WordPress gelişimini kariyerleri olarak almasını sağlamıştır.

Bu iyi bir seçim. Başlamadan önce, WordPress ile mükemmel bir şekilde çalışmak için PHP, CSS 3, HTML 5 ve JavaScript gibi öğrenmeniz gereken birkaç şey var. Ancak, bu sadece başlangıç ​​ve WordPress geliştirme şirketinizde başarılı olmak için izlenmesi gereken çok daha fazlası var. Kapattık.

Acemi geliştiricilerin WordPress’te kolayca seyahat etmesine yardımcı olacak beş ipucuna bir göz atın geliştirme yolculuğu:

  • Optimum iş akışı için bir deney yapın

İş akışı, geliştirmeyi yeni bir düzeye taşır ve geliştiricinin geliştirme projesinin iş akışını nasıl ele aldığına bağlıdır.

İlk başta, geliştirmenin inceliklerine karışmadan, geliştiricilerin deney yaparak kodlamayı zamanında nasıl bitirebileceklerine odaklanmaları gerekir. Elleri yeni araçlarla denemek, süreçleri otomatikleştirmek ve gereksinimlerin özelleştirilmesi ile iş akışı optimize edilebilir.

  • Teknolojinin çekirdeğini anlayın

Dilin özünü öğrenmeden hiçbir WordPress projesi ele alınamaz veya karmaşıklıkları çözülemez. Optimal iş akışını tasarladıktan sonra, geliştiricilerin ne kadar karmaşık olursa olsun herhangi bir projeyi başlatabilmeleri için WordPress çekirdeği anlaşılmalıdır.

WordPress çekirdeğinin öğrenilebileceği bir sürü çevrimiçi çalışma materyali ve öğretici var.

  • WordPress’in özünü öğrenin

Geliştiriciler, WordPress.org ve WordPress.com arasındaki amansız mücadeleyi ve web sitesini oluşturmak için bunlardan ne zaman yararlanacaklarını bilmelidir. Ayrıca, temalar ve eklentiler hakkında büyük bir bilgi birikimine ihtiyaç vardır, çünkü bunların yokluğunda zengin özelliklere sahip bir web sitesi hazırlamak mantıksızdır.

Ayrıca, premium ve ücretsiz eklentiler ve temalar arasındaki kalite farkı, bunları web sitesine entegre etmeden önce analiz edilmelidir çünkü bazı freemium sürümleri kötü çalışıyor ve kullanımı güvenli değil.

  • Hata ayıklama önemlidir

Yalnızca WordPress geliştirmeyi öğrenmek yeterli değildir, hata ayıklama da geliştiricilerin yetkin olması gereken programlamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Web sitesinin kusursuz çalışması için kod hatalarını bulup düzeltebilmelidirler.

Ancak, büyük bir programda, kolayca gözden geçirilebilen ve otomatik birim testleri, eşli programlama veya kod incelemeleri yoluyla herhangi bir hata bulunabilen binlerce kod satırı vardır.

  • Yönergelere uyun

Her platformun, geliştiriciler tarafından programlamaya başlamadan önce dikkate alınması gereken kendi standartları ve yönergeleri vardır. Kodlama standartlarına uyulmaması, programın arızalanmasına yol açacaktır. Bu nedenle, ana katkıda bulunan el kitabı, WordPress kodlama standardını bilmek için bir referans olarak kontrol edilebilir ve kod temiz, kolay ve güncel tutulabilir.

Kapanış sözleri

WordPress, ağzına kadar özelliklerle dolu CMS, aslında farklı insanlar için farklı şeyler ifade ediyor. Teknoloji, perdeli dünyada çalışan tüm web sitelerinin %25’inin merkezinde yer alır.

Zamanla, CMS geliştiriciler tarafından deneyler ve yeni teknolojilerin birleştirilmesi yoluyla modernleştirilir. Bu, arkaik platformu, işletmeler için kullanıma hazır, hızlı ve verimli bir platforma dönüştürüyor.

Bununla birlikte, geliştiricilerin WordPress web sitesini mükemmel bir şekilde tasarlamalarını gerektirir; bu da onlardan geliştirme konusunda temel bilgilere sahip olmalarını, geliştirme konusunda deneyimli olmalarını ve doğru prosedürü izlemelerini gerektirir. Kalkmak ve web sitesini muazzam bir şekilde çalıştırmak için tüm niteliklere sahip WordPress Geliştiricileri ekibini işe alın.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen