Wordpress Wordpress Dünya

WordPress Geliştirme Becerilerinizi Geliştirmenin Yolları

WordPress, kesinlikle parlak bir kapsamı olan ve önümüzdeki yıllarda katlanarak büyüyecek, sürekli büyüyen bir yazılımdır. Ayrıca, DOT Com endüstrisini on yıl boyunca yönetmeyi başardı ve bugün web sitelerinin %24,7’sine güç sağlıyor. WordPress büyüdüğü için, bir WordPress geliştirme şirketinin birlikte büyümesi ve rekabette üstünlük sağlaması gerekli hale gelir.

Her şirketin giderek daha deneyimli ve yüksek vasıflı WordPress uzmanlarına ihtiyacı vardır. Ancak, WordPress her geçen gün gelişirken, WordPress uzmanları bununla nasıl başa çıkabilir ve aynı anda geliştirme becerilerini nasıl geliştirebilir?

Bu nedenle, bu uzmanların WordPress’in evriminden haberdar olmalarına yardımcı olmak için, becerilerinizi geliştirmenize ve uzun bir kariyer dönemine sahip olmanıza yardımcı olacak en iyi yolların bir listesini derledik.

1. WordPress Konferanslarına Katılın

Aktif bir WordPress geliştiricisiyseniz, muhtemelen WordPress’in en yeni özelliklerini ve gelişmelerini takip etmenize yardımcı olmak için arada sırada gerçekleşen WordPress konferanslarından ve Wordcamp’lerinden haberdarsınızdır. Bu konferanslar, bir geliştiricinin günlük yaşamında karşılaştığı zorluklar göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Büyük şehirlerin çoğu, neredeyse her altı ayda bir çeşitli teknoloji konferanslarına ev sahipliği yapıyor. Böylece, bir WordPress geliştirme şirketi, çalışanlarını bu tür bir konferansa katabilir veya mümkün değilse çevrimiçi olarak izleyebilir.

2. Çevrimiçi Eğitim Kursları

WordPress’in popülaritesindeki sürekli artış, kesinlikle ücretsiz veya sadece bir dolara faydalı eğitim modülleri sunan birçok çevrimiçi WordPress öğrenme sitesini doğurdu. Bu eğitim kursları, bu içerik yönetim sistemi hakkında en önemli bilgileri topladı ve bir geliştiricinin becerilerini büyük ölçüde geliştirmeye yardımcı olabilecek diğer WordPress kullanıcılarına aktardı. Kendinizi bu tür kurslara kaydolmak, yalnızca özel bilgileri almanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sizi rakiplerinizin önünde tutar.

3. Sosyal Medyadan En İyi Şekilde Yararlanın

Sosyal medya, bugün iletişim kurma ve paylaşma şeklimizi değiştirdi. Haberlerden alışverişe kadar her şey Facebook, Twitter, LinkedIn, Reddit ve çok daha fazlası gibi büyük sosyal ağlar aracılığıyla sunuluyor. Bunun dışında sosyal medya, güvenilir kaynaklardan en iyi bilgileri anında size ulaştırma gücüne sahiptir. Bu tür platformlarda aktif kalmak, teknoloji de dahil olmak üzere dünyada olup biten her şeyle iletişim halinde kalarak becerilerinizi geliştirme seçeneği sunar.

4. WordPress Haberlerini Okumak

WordPress o kadar popüler hale geldi ki, Google arama kutusuna “WordPress” yazarsanız 60.10.000.000 sonuç verir. Sayı etkileyici ve WordPress’in giderek artan popülaritesi de öyle. Tüm bu sonuçlar WordPress ile ilgilidir ve gerçekten de çoğu, kitlelerinin güncel kalmasına yardımcı olmak için en son WordPress haberlerini sunar. Bu sitelere abone olmak, WordPress web geliştirmenin tamamını iyileştirmek için WordPress’te yapılan en son geliştirmeleri bilmenize yardımcı olabilir. Bu siteler ayrıca WordPress konferansları ve Wordcamps ile ilgili bilgilere sahiptir ve en önemli bilgileri hemen size getirir.

Bu nedenle, ister WordPress ile yeni başlıyor olun, ister WordPress ile çeşitli web siteleri geliştirme konusunda yeterli deneyime sahip olun, geliştirme becerilerinizi geliştirmenin en iyi yolu, kendinizi en son WordPress bilgisiyle güncel tutmaktır.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen