Wordpress Wordpress Dünya

WordPress – Kurulumu Ne Kadar Zor?

WordPress’i sitenize kurmanın ne kadar kolay olduğunu söylemek yerine, onu kurmanın adımlarını gözden geçireceğim ve kendiniz karar vermenize izin vereceğim. Barındırıcınıza bağlı olarak, adımlarınız biraz değişebilir, ancak bu adımlar çoğu büyük web barındırıcısı için geçerlidir.

Lafı fazla uzatmadan, WordPress’i cPanel ve Fantastico ile web barındırma hesabınıza yükleme adımları şunlardır:

 1. cPanel’inize giriş yapın
 2. “Fantastico” adlı bölüme gidin
 3. Fantastico’nun altında WordPress bağlantısını bulun
 4. WordPress için ekrandaki talimatları izleyin
 5. WP’ye kendi dizinini verin
 6. Kurulum tamamlandıktan sonra yönetici paneline giriş yapın ve hazırsınız

Barındırma hesabınızın karşılaması gereken gereksinimleri merak ediyorsanız, işte bunlar:

  1. MySQL veritabanları oluşturmak için erişiminiz olması gerekir. Tanımlara girmeden MySQL, WordPress’in çalışması için arka uçta ihtiyaç duyduğu veritabanı sistemidir.
  1. php’ye ihtiyacınız var. Php, web tarayıcınızın (Internet Explorer, Firefox, Safari, vb.) WordPress’in verileri depoladığı MySQL arka ucu ile etkileşime girmesini sağlayan ön uç görevi gören bir web programlama dilidir.
  1. Hostinginiz linux üzerinde çalışmalıdır. Bu, WordPress’in üzerinde yaşadığı ana bilgisayarın işletim sistemidir. Ev/ofis bilgisayarınızın Mac, PC veya Linux bilgisayar olması fark etmez. Web tarayıcınız aracılığıyla WordPress sitenizle “konuşabileceksiniz”.
  1. Size cPanel sağlayan bir ana bilgisayar aramanızı öneririm. Neden? Niye? Çünkü cPanel, Fantastico sunucunuz tarafından kurulmamış olsa bile size WordPress’i birkaç tıklamayla ve minimum yazarak kurma olanağı sunar.
  1. Eğer cPanel’iniz yoksa barındırma sağlayıcınızdan sizin için WordPress’i kurmasını istemeniz gerekebilir.
 1. WordPress’i manuel olarak kurabilirsiniz, ancak bu gerçekten gerekli değildir ve bu makalenin kapsamı dışındadır.

Bunlar WordPress için gereksinimlerdir. Bu gereksinimleri, bir yere gidecekseniz, “aracınızın çalışması için gaza ve lastiklerde havaya ihtiyacı vardır” ile eşdeğer gereksinimler olarak düşünün.

Source by Rafael Marquez

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen