WordPress Sosyal Ağ Butonları Eklentisiz

Web sayfaları için oldukça önemli olan sosyal ağ butonları web sitelerin vazgeçilmezi diyebiliriz. WordPress siteler için sosyal ağ eklentileri yer almakta. Ama sizlere paylaşacağım sosyal ağ butonları (social buttons) eklentisiz halde WordPress sitenize entegre edebileceksiniz. Oldukça hoş duran bu butonlar sitenize kesinlikle ayrı bir renk katacak.

WordPress Sosyal Ağ Butonları Eklentisiz

Eklentisiz WordPress Sosyal Ağ Butonları

Eklentisiz WordPress Sosyal Ağ Butonları

Butonları sitenizde çalışabilmesi için öncelikle verilen dosyadaki kodları ilgili yerlere eklemeniz. Dilerseniz kendinize göre bu kodları düzenleyebilirsiniz.

Sosyal ağ butonların HTML ve CSS olmak üzere iki bölüm kodları vardır öncelikle HTML kodunuzu web sitenizde çıkmasını istediğiniz yere ekleyin. WordPress siteler için Single.php içerisine eklediğinizde WordPress sitelerde sayfa içerisinde sosyal ağ butonlarını gözükmesini sağlarsınız. Bu aşamadan sonra CSS kodlarını temanızda bulunan Style.css dosyasına ekleyip, sosyal ağ butonlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki bağlantı üzerinden HTML ve CSS kodlarını site üzerinde kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Mevcut kodları veya kendi düzenlediğiniz kodları sitenize ekleyip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal ağ butonların nasıl göründüğünü görmek için DEMO 

Sosyal ağ butonlarını düzenlemek için EDİT 

2 Yorumlar

  1. Barış Ay 6 sene önce
  2. mahmut 3 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status