Wordpress Wordpress Dünya

WordPress Tasarımı Bloglamanın Basit ve Kolay Olmasını Sağlar

WordPress tasarımı, herhangi bir blog başlatmayı çocuk oyuncağı haline getiren bir yayıncılık sistemidir. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir barındırma hesabı, etki alanı adı, dosyaları doğrudan bir sunucuya yüklemenize izin veren bir tür FTP istemci yazılımıdır ve WordPress uygulaması gerisini kolaylaştıracaktır.

Tartışma uğruna, bir Hostgator hesabınız olduğunu varsayacağım. Bu, oradaki tek barındırma şirketi değil, güvenilir, çok müşteri hizmetleri odaklı ve ucuzdur. Bir cPanel Linux Kontrol Paneli kullanan herhangi bir barındırma hizmeti de iyidir. Ayrıca GoDaddy, Namescheap veya başka herhangi bir internet alan adı kayıt kuruluşuna nasıl gidileceğini ve bir alan adı alacağınızı bildiğinizi varsayacağım. Bunu yaptıktan sonra tek yapmanız gereken ad sunucularınızı ayarlamak ve barındırma hesabınıza yönlendirmek. Bunun nasıl yapılacağı konusunda adım adım yürümeniz gerekiyorsa, barındırma şirketinizi arayın ve onlara sorun. Ben böyle yaptım ve onlar bu görünüşte ürkütücü ama aslında çok kolay olan bu süreçte herkese rehberlik etmekte iyiler.

Ardından, kontrol panelinize giriş yapmanız gerekir. Cpanel, WordPress uygulamasını sunucunuza yüklemeyi gerçekten çok kolay ve birkaç dakika içinde yapar! Kontrol panelinize gidiyorsunuz ve “Fantastico De Luxe” bölümüne gidiyorsunuz. “WordPress” düğmesini tıklayın ve “Yeni Kurulum” u tıklayın. Sizden blogunuzun olmasını istediğiniz başlık gibi bazı basit bilgiler isteyecek ve ardından platformu otomatik olarak kuracaktır.

Gerisi kolay. WordPress, blogunuzda istediğiniz herhangi bir içeriği yayınlamayı çok kolaylaştırır. Ve otomatik olarak “ping” yapacak şekilde ayarlanmıştır, böylece bir hafta içinde Google büyük olasılıkla sizi bulacaktır. Kurduğum herhangi bir yeni WordPress blogunun, tek bir bağlantı gösterilmeden bile birkaç gün içinde dizine eklendiğini buldum.

Yeni bir gönderi, sürpriz, sürpriz eklemek için tek yapmanız gereken “Gönderiler”e ve ardından “Yeni Ekle”ye gitmek. Başka bir URL’den veya bilgisayarınızdan bir resim eklemeniz gerekiyorsa, bunu yapmak son derece kolaydır. “Resim ekle” sekmesine basarsınız ve bir URL resim adresi girebilir veya masaüstünüzden blogunuza yükleyebilirsiniz. Bir gönderiyi bitirdiğinizde yayınla’ya basarsınız ve uygulama otomatik olarak kalıcı bağlantılarınızı yapar ve yeni yayınlanan yazınızı ana ana sayfanıza koyar. Ana sayfanızda kaç gönderi olmasını istediğinizi belirleyebilirsiniz, ancak çoğu uzman tarafından üçten fazla olmaması önerilir. Bundan fazlası, okuyucularınız için aşırı bilgi yüklemesine yol açar.

Tüm şablonun kullanımı kolaydır ve neredeyse kendi kendini açıklayıcıdır. WordPress kontrol panelinizde 30 dakika ile bir saat arasında gezindikten sonra, WordPress blogunuzu çalıştırmanın tüm temel ilkelerine hakim olacağınızdan eminim. İlkokul çağındaki bir çocuğu çalıştırmak çok kolay hale getirildi, bunu yapabilirdi. 2003 yılında piyasaya sürüldü ve bu on yılın sonraki bölümündeki blog patlamasının katalizörü oldu. Bunu kullanan milyonlarca insan var ve aşırı kullanım kolaylığı büyük bir neden. Hayallerinizdeki blogu yapmak için bu yayın sisteminden yararlanır ve harika içerikler yaparsanız, muhtemelen her gün söyleyeceklerinizi okumak isteyen 100’lerden 1000’lere kadar ziyaretçi çekeceksiniz.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen