Wordpress

WordPress Web Sitenizi Özel Gönderi Türleriyle Hızlandırın

Geçen ay WordPress’in 15. doğum gününü gördü ve piyasaya sürülmesinden bu yana CMS çok gelişti ve çeşitli özellikler ve işlevler buldu. WordPress hakkında ne zaman konuşsak, aklımıza gelen ilk şey harika bir blog platformudur. Ancak yıllar geçtikçe bu konsept yavaş yavaş değişti ve WordPress artık e-ticaret çözümlerini ve duyarlı tasarımları da destekliyor. Varsayılan olarak, WordPress, ana içerik sistemi olarak gönderiler ve sayfalarla birlikte gelir. Ancak kullanıcılar, gerektiğinde birçok özel içerik türünü kolayca oluşturabilir.

Özel Gönderi Türlerinin, içeriğinizi WordPress içinde bölümlere ayırmanıza yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?

Yukarıda belirtildiği gibi, WordPress geliştirme, varsayılan olarak bir avuç içerik türüyle gelir. Yazılar ve sayfalar en sık kullanılanlardır ve WordPress içindeki içeriği kategorize eden ve ayıranlardır. İçerik, WordPress yönetici panelinin farklı alanlarına bölünebilir ve veri türü başına benzersiz veri kümeleri sunar. Bu veriler daha sonra web sitesi yayına girdiğinde kullanıcılar için özelleştirilmiş ekranlar olarak kullanılabilir. Özel gönderi türleri, WordPress basit sayfalarını ve gönderilerini genişletir ve kullanıcıların verileri web sitesi ziyaretçilerine sunmak için belirli ve benzersiz şablonlarla zenginleştirilmiş içerik türleri oluşturmasına olanak tanır.

Özel gönderi türlerini ne zaman ve neden kullanmalısınız?

WordPress web sitenizde yayınlamak istediğiniz içeriğin türüne bağlı olarak bunları geliştirebilirsiniz. Diğer gönderilerden ve sayfalardan ayrı tutulması gereken bir şey yayınlamaya başlama planlarınız varsa, yeni bir özel gönderi türü harika bir fikir olabilir. Örneğin, WordPress inceleme web sitenizde kitaplarınız için ayrı bir bölüm olması, içeriğin hedef kitleniz tarafından kolayca anlaşılmasını sağlayacak ve ayrıca incelemeleri web içeriğinizin geri kalanından ayırt edecektir. Aslında bu, kitabınızın her biri için belirli parametreleri ayarlamanıza ve ardından incelemenin yanında görüntülemenize de yardımcı olacaktır.

CPT’ler oluşturmak için bazı popüler kullanıma hazır eklentiler hakkında bilgi edinin

CPT’ler için kendi özel eklentilerinizi oluşturmayı zor mu buluyorsunuz? Özel gönderi türleri oluşturmak için kullanıma hazır çok iyi eklentiler olduğundan endişelenecek bir şey yok. Bir göz atın:

Kolay içerik türleri: Bu eklenti, onlara, meta kutularına ve taksonomilere kullanımı son derece kolay bir arayüz sağlar. Zengin özelliklere sahip bir eklentidir ve gösterge tablosu bunların ne olduğunu ve onlarla nasıl çalışabileceğinizi açıklar. Her modül, etiketlenmiş ve açıklanmış her alanla iyi bir şekilde belgelenmiştir.

Özel Gönderi Türü Kullanıcı Arayüzü: Bu eklentinin kullanımı kolaydır ve yeni gönderi türleri, ilgili taksonomiler oluşturmanıza ve ayrıca sitenizde mevcut olanları düzenlemenize olanak tanır. Bu eklenti ile yapabileceğiniz bir diğer önemli şey, başka herhangi bir sitede sahip olduğunuz özel bir gönderiyi içe aktarabilmenizdir.

Araç Seti Türleri: Bu eklenti, içerik türleri, özelleştirilmiş alanlar ve sınıflandırmalar ekleyerek WordPress yöneticisini özelleştirmenize olanak tanır. Bunları yönetmenize yardımcı olur ve tüm bunlar WordPress yönetici paneli aracılığıyla yapılabilir.

Türler: Bu, özel gönderi türleri, alanlar ve sınıflandırmalar oluşturmanıza olanak tanıyan popüler bir ücretsiz eklentidir. Bu eklenti, geliştirici dostu ve kullanıcı dostu arayüzü nedeniyle diğerlerinden sıyrılıyor. Kodlamayı biliyorsanız, PHP API’sini veya basit GUI’yi kullanabilirsiniz. Ayrıca gönderilere, sayfalara ve ayrıca kullanıcılara ekleyebileceğiniz özel alanları da iyi işler.

Kapsüller: Eklenti, listedeki diğer eklentilerle karşılaştırıldığında çok basittir. Ancak size çoğu durumda ihtiyaç duyabileceğiniz işlevselliği sunar. Eklentinin iki ana bölümü Yazı Tipleri ve Taksonomilerdir. Bu eklentiyi kullanmak için herhangi bir kodlama becerisine sahip olmanıza gerek yok çünkü her şey kullanışlı bir arayüz üzerinden mevcut.Source by Om Namdev

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Wordpress Wordpress Dünya

Windows XP Kullanarak Yerel WordPress Kurulumunu El İle Güncelleme

Giriş Kısa süre önce WordPress’i 2.8’den 3.0’a güncelledim. WordPress’in Codex’i dahil olmak üzere çoğu öğretici, web barındırıcınızın sunucusunda depolanan canlı
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen