Wordpress

WordPress Yazar Yorum Tarih Kaldırma

WordPress sitelerin kurulum aşamaları kolay gibi gözükür. Ama ince konuları da ele alırsanız, dünyanın en zor sisteminde çalışıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bir web sitesi kodlasanız, hangi kodun ne işe yaradığını bilirsiniz ve sorunu çözebilirsiniz. İş başkasının kodladığı bir wordpress tema olunca, düzenleyeceğiniz şeyi yüzbinlerce kod arasından bulup onu düzenlemek günler alabiliyor. Benim hayalim bir web sitesi kurmaktı. Web sitemi başarılı bir şekilde kurdum. Bundan sonra ki amacım, kurmuş olduğum web sitesini projelendirmek. İş projelendirme aşamasına gelince, ziyaretçilerimin saçma sapan ingilizce kelimeler görmesini de istemiyorum. Bu yüzden blog ana sayfasında yada kategorilerde yer alan yazar bilgisi, yabancı formatta tarih, ve no commets yazısını kaldırmak olacak.

Öncelikli olarak tema düzenleyici bölümünde boşuna gezinmeyin, ben aradım bulamadım. Ha siz bulabilirseniz oradan da vakit harcayıp ulaşabilirsiniz.

WP DATE REMOVER” Tarih Kaldırma Eklentisi

WordPress yazar yorum tarih kaldırma işlemi için 2 tane eklentiye ihtiyaç var. Birincisi “WP Date Remover” adlı eklenti. Bu eklenti adından da anlayacağınız üzere blog içerikleri vitrin üzerinde sergilenirken, üzerinde tarih bilgisi yer almaktadır. Bu tarihi ortadan kaldırmak için gereken uygulama. Bu eklentiyi kurduktan sonra aktive et diyerek, eklentiyi çalıştırıyoruz. Daha sonra eklentiler sekmesinden ilgili eklentiye tıklayarak gereken düzenlemeleri yapmamız gerekiyor. Tıkladıktan sonra hangi sayfalarda tarihlerin gösterilmemesi gerektiğini seçerek işlemi kaydetmesini sağlıyoruz. Bingo ! artık tarihlerden kurtulduk.

Yazar ve Yorum Kaldırmak İçin “Custom CSS” Eklentisi

Sırada yabancı ülkeye göre optimize edilmiş tarih formatından ve yorum sayısından kurtulmak. Bu ise başka bir eklenti ile olacak bir iş. Bunun için eklentiler kısmından eklenti yükle kısmına giriyoruz. WordPress mağazasından “Custom CSS” adlı eklentiyi buluyoruz ve yükle diyoruz. Yükledikten sonra ekletiyi etkinleştirip, eklentiler kısmından o eklentiyi arıyoruz ve gereken ayarlamaları yapmak için ADD CSS seçeneğine tıklıyoruz. En üstte yer alan tanıtım kodunu silip, boş sayfaya aşağıda yer alan kodu ekleyip kaydet diyoruz.

Evet işte ana sayfanızda yer alan blog içeriklerinizin üstünde artık ne tarih ne de başka gereksiz bir bilgi var. Ana sayfanız kaliteye bir adım daha yaklaştı

İlgili Yazılar

Hangi site bilgilerinizi depoluyor? Artık öğrenebilirsiniz

admin

Dailymotion Türkiye’ye temsilci atadı

admin

YouTube’tan yeni telif politikası: O kanallar kapatılacak

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamı

Gizlilik ve Çerezler Politikası