Xbox One Eylül Ayında Türkiye’de

Microsoft bünyesinde hazırlanan oyun konsolu Xbox One Eylül ayında Türkiye’de satışa çıkıyor. 2013 yılı içerisinde tanıtılan yeni nesil oyun konsolu Kasım ayı içerisinde ise 21 ülkede satışa sürülmüş, fakat birçok Avrupa ülkesinde satışa sunulmamıştı. Microsoft yeni nesil oyun konsolu için yeni bir tedarik yöntemi belirlediğini belirterek bugün yaptığı açıklamayla Eylül ayı içerisinde 26 ülkede Xbox One’ı satışa süreceğini belirtti.

Xbox One Turkiye

Xbox One Türkiye

Açıklanan 26 ülke arasında Türkiye’nin de yer aldığı listede diğer ülkeler ise şunlar; Arjantin, Belçika, Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, Hindistan, İsrail, Japonya, Güney Kore, Hollanda, Norveç, Portekiz, Polonya, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Güney Afrika, İsveç, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkeleri yer alıyor.

Microsoft cephesinden Larry Hyrb tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında, Xbox One için Nisan ayı içerisinde birçok detayın paylaşılacağı söz ediliyor. Eylül ayı içerisinde 26 ülkeye daha satışı sürülecek olan Xbox One ile PlayStation 4 rekabetine yeni bir boyut geleceği aşikar.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status