Xbox One ilk Günde 1 Milyon Sattı

Bu yıl oyun tutkunları oyun konsollarına akın ediyor. Geçtiğimiz günlerde “PlayStation 4, ilk Günde 1 Milyon Sattı” adlı yazımızda, Japon teknoloji devi Sony, oyun dünyasına hızlı bir başlangıç yapmıştı. Sony’nin ardından diğer konsol üreticisi yazılım devi Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox One ilk günde 1 milyon sattı. Global pazarda 13 ülkede satışa çıkan Xbox One, 24 saat içerisinde 1 milyon adetten fazla sattığı Microsoft tarafından açıklandı.

Xbox One

Xbox One

Microsoft’un satış rakamını açıklamasının ardından gözler mağazalardaki stoklara çevrildi. Birçok mağazanın stokları tükendiği ve gelen yoğun talebe karşı tüketicilere yetiştirmekte zorlandıkları belirtiliyor. Bu yoğunluk karşısında Microsoft mağazadaki taleplere karşı stokları yenilemek için bir an önce hız verdiklerini belirtti.

Ayrıca Microsoft, Xbox One ile birlikte oynanan oyunlar hakkında da bilgiler paylaştı. İlk gün içerisinde Dead Rising 3 oyununda 60 milyondan fazla zombi öldürülürken, Forza Motorsport 5 oyununda ise 3.6 milyon mil yol kat edildi. Yine Microsoft konsollara özel olarak geliştirilen oyunlardan Killer Instinct oyununda ise 7.1 milyondan fazla kombo gerçekleştirildiği belirtildi.

Microsoft ile Sony bu yıl konsol platformunda oldukça çekişmeli geçeceği düşünülse de, ilk gün satış rakamları aynı olabilir ama Sony ilk gün satış başarısını Amerika ve Kanada’da satışa sürmesiyle aldığını belirtmek isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status