Xbox’dan istifa Haberi Geldi

Teknoloji şirketlerinde yaprak dökümü devam ediyor. Geçtiğimiz gün içerisinde Motorola Mobility CEO’su Dennis Woodside şirket içerisindeki pozisyonundan ve şirketten istifa edeceğini açıklamıştı. Bu sıcak haber gündemden düşmeden yazılım devi Microsoft’un geliştirdiği oyun konsolu Xbox’dan istifa haberi geldi.

Microsoft’un bünyesinde 25 yıllık bir mazisi olan Chris Lewis, kariye boyunca birden fazla ödüle layık görüldü. Son olarak 2008 yılından itibaren Xbox Avrupa’nın başkanlığını yürüten Lewis, görevinden ayrılacağını belirtti.

Xbox Avrupa - Chris Lewis

Xbox Avrupa – Chris Lewis

Xbox cephesinden yapılan basın açıklamasına göre Chris Lewis’in görevinden ayrılacağı doğrulanmış durumda. Fakat Lewis’in şirket bünyesinden ayrılışı herhangi bir sebep gösterilmese de bazı çevreler tarafından Xbox One satışlarının Avrupa’da PlayStation 4’ün gerisinde kaldığı için görevden ayrılma sebebi olarak gösteriliyor.

Microsoft çatısı altında 25 yıldır görev alan Chris Lewis’in bu ayrılıktan sonra Xbox resmi sitesinde yapılan basın açıklamasıyla ayrılığı doğrulanmış oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status