Xiaomi’nin Türkiye’ye Geliş Tarihi Resmileşti

Çin’in hızlı büyüyen akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin Türkiye’ye geliş tarihi resmileşti. Şirket daha önce yaptığı açıklamada Nisan ayının ilk haftalarında Hindistan, Brezilya, Rusya, Meksika, Malezya, Filipinler, Endonezya, Tayland, Vietnam ve Türkiye gibi ülkelere giriş yapacağını belirtmiş ancak bazı sebeplerden dolayı sadece bir kaç ülkenin pazarına giriş yapabilmişti. Bu açıklamanın üzerinden aylar geçmesine rağmen konu hakkında Xiaomi’den hiç bir açıklama yapılmamış ve gözler şirketten yapılacak yeni açıklamaya çevrilmişti.

Mi4

Mi4

Nihayet beklenen açıklama Xiaomi’nin patronu Hugo Barra tarafından yapıldı. Barra tarafından yapılan resmi açıklamada Xiaomi’nin bu yıl sadece Hindistan ve Endonezya ülkelerine giriş yapacağı belirtildi. Xiaomi’nin Türkiye pazarına ne zaman gireceği hakkında da açıklamada bulunan Barra, tarih olarak 2015 yılının ilk çeyreğini gösteriyor. Xiaomi, Türkiye’nin yanı sıra Tayland, Rusya ve Meksika pazarına da aynı anda giriş yapacağı belirtildi. Şirketin tepesindeki isimin yaptığı açıklamaya bakıldığında Xiaomi’nin 2015 yılının ilk ayında Brezilya’da satışa sunulacağı belirtiliyor.

Xiaomi Mi4

Xiaomi Mi4

Muhtemelen 2015 yılının Haziran ayında Türkiye pazarına giriş yapacak olan Xiaomi’nin ülkemizde satışa sunacağı ilk akıllı telefonu ise son tanıtılan Mi4 olacağı tahmin ediliyor. Uygun fiyat politikası ile mobil sektörde hızla yükselen Xiaomi, bakalım ülkemizde başarılı olabilecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status