Yahoo BrightRoll’u Satın Aldı

Amerikalı internet devi Yahoo BrightRoll’u satın aldı. Uzun zamandır teknoloji dünyasında satın alma işlemleri ile uğraşmayan Yahoo güne bomba bir haber ile başladı. Şirketin güzel CEO’su Marissa Mayer video reklam platformu Yahoo BrightRoll’un satın alındığını duyurdu. Taraflar arasında gerçekleşen satın almanın maliyeti ise 640 milyon dolar olarak belirtildi.

BrightRoll

BrightRoll

Yahoo en son geçtiğimiz yıl sosyal ağ ve blog sitesi Tumblr’ı 1.1 milyar dolara satın almıştı. Bu satın alma şirketin yakın tarihindeki en pahalı satın alma olarak tarihe geçmişti. Ancak bu satın almanın ardından şirketin günümüzdeki en Pahalı satın alması 640 milyon dolarla BrightRoll oldu. Böylelikle Yahoo, Tumblr’dan sonraki en büyük satın alma işlemini gerçekleştirmiş oldu.

Yahoo bir süredir videolu reklam servisi üzerinde çalışmalar sürdürüyordu hatta hali hazırda Yahoo Screen adında servisi de bulunuyor. Anlaşılan şirket BrightRoll’u satın alarak, hiç zaman kaybetmeden yeni gelişmekte olan mobil video reklamcılık pazarın da yerini sağlama almak istiyor. Bugün her platform da karşımıza çıkan online video reklamlar son zamanlarda en sık kullanılan reklam formatlarından bir tanesi olduğunu hatırlatalım. Bakalım Yahoo 640 milyon dolara satın aldığı BrightRoll’u nasıl değerlendirecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status